TRAAT: Tõrvandi metsa taga olla kahes kohas üle metsatee tõmmatud traadidFoto: Maario Silm
Toimetas Liis Vaksmann 18. juuni 2017 14:55
Facebookis ringleb teade, et Tartumaal asuva Tõrvandi metsa taga olla kahes kohas üle metsatee tõmmatud traadid.

„Teadsin, et Tallinna kandis on selliseid asju ikka radadel leidunud, aga täna siis Tõrvandi taga metsas selline pilt. Kahes kohas rajal oli üle tee tõmmatud traat. Üks ratta kõrguselt ning teine umbes pea kõrguselt,“ kirjeldab postituse teinud Maario talle avanenud vaatepilti lootes ehk pole tegemist mingi uue kuuma hitiga.

„Kui keegi teab, kes sellise targa ettevõtmisega tegeleb või on julge ja aus, et see üles tunnistada, siis vestleksin temaga silmast silma rahulikult hea meelega sellest, mida selline kõri kõrgusel olev traat ~30km/h sõitva inimesega teha võib. Ehk ei ole inimene ise enne selgitamist lihtsalt veel võimeline tagajärgedest aru saama,“ toob mees välja ning juhib tähelepanu, et edaspidi tasuks terviseradadel, eriti Tartu läheduses asuvatel radadel sõitvatel inimestel tavapärasest rohkem tähelepanelikum olla.

Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk ütles, et politseile selle vahejuhtumi osas avaldust laekunud ei ole. "Ka ei ole sellest nädalavahetuse vältel muul moel korrakaitsjatele teada antud, kuid sellest hoolimata võttis politsei ise postituse tegijaga ühendust selgitamaks juhtunu üksikasju. Praegu teadaolevalt eemaldas sotsiaalmeediasse postituse teinud isik terviserajalt ohtliku traadi ning informeeris sellest kohaliku valla ametnikke," rääkis Keisk. 

Edasi selgitab piirkonnapolitseinik juba koostöös vallaametnikega, mis põhjustel ja kelle käe läbi ohtlik takistus terviserajale paigaldatud on.

Alles 2015. aasta juunis oli see probleemiks Tallinnas Jõelähtme ja Maardu piiril asuvatel Kroodi radadele, kus rattaga sõitjad leidsid nii keha kui pea kõrguselt terasest ning umbes millimeetri jämedusest traate mis olid musta värvi. Lisaks traatidele oli ka pooleldi läbisaetud puid, mis võisid suurema tuulega kergesti murduda ning kellelegi peale kukkuda.