Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Gerly Mägi 18. juuni 2017 15:22
Suurbritanniat külastas tänavu aprillis rekordarv turiste. Kokku kulutasid nad kaks miljardit naela, mis tõstis korralikult riigi turismisektori käivet.

Kuna Suurbritannia otsustas eelmisel aastal Euroopa Liidust välja astuda, nõrgendas see naelsterlingu väärtust. Soodsam kurss on meelitanud varasemast märksa rohkem turiste riiki külastama. Selle aasta aprilli külastatavus on suisa 19% suurem kui möödunud aasta parimal kuul.

Kokku reisis aprillis Suurbritanniasse 3,7 miljonit turisti. Aprillis oli külastuste arv suur ka seetõttu, et siis olid pikad lihavõttepühad, kirjutab Daily Mail.

"Turism on Suurbritannia kõige väärtuslikum ekspordivaldkond ja on väga julgustav näha selle jätkuvat kasvu," kommenteeris tulemusi turismivaldkonna ekspert Patricia Yates. 

Ta lisas, et üha rohkem on Suurbritannia reiside vastu hakatud huvi tundma Ameerikas ja Hiinas. 

Statistika järgi jäid märtsis toimunud Westminsteri rünnakute tõttu ära vähesed reisid. Hiljutiste Londoni ja Manchesteri rünnakute mõju turismisektorile pole veel teada.

Kuulsa Madame Tussauds' vahakujude muuseumi juhi sõnul ei tasu liiga vara rõõmustada, sest rünnakud peletavad kindlasti Inglismaalt turiste eemale.

Turismisektori senise edu varjus on kohalike jaoks inflatsioonil juures mõru maik, kuna imporditavate kaupade hinnad on märgatavalt suurenenud.