Maailm

Täiendatud kell 12.32

VIDEO | Portugali ulatuslikud metsapõlengud on võtnud juba 57 inimelu (7)

Toimetas Gerly Mägi, 18. juuni 2017 08:47
Foto: Reuters / Scanpix
Laupäeva päeval puhkes Portugali keskosas põlema mets mägisel maastikul. Võimude teatel on seni hukkunud 47 inimest. Tulekahjule pole veel piiri pandud.

Pedrogão Grande mägise ala metsapõlengu põhjus pole veel teada. Tuli on ulatuslik ja levib kiiresti, maha on põlenud juba ka hulgaliselt elumaju. 

Suurem osa hukkunutest suri autodes, kui püüdsid põlengu eest põgeneda. Kolm inimest surid vingumürgitusse. Ohvrite arv võib võimude teatel veelgi tõusta, vahendavad BBC ja The Telegraph.

Siseministeeriumi esindaja Jorge Gomesi teatel on viga saanud mitukümmend inimest, neist kümnel on vigastused väga rasked. Kannatanute seas on kuus tuletõrjujat. Kaks tuletõrjujat on teadmata kadunud.

"Kahjuks on see viimaste aastate kõige traagilisem metsapõleng," ütles peaminister António Costa ning lisas: "Me peame teada saama, mis juhtus."

President Marcelo Rebelo de Sousa tänas vapraid päästjaid ja tuletõrjujaid. "Need mehed ja naised väärivad meie toetust," ütles riigipea, lisades, et tuul ja kõrged temperatuurid teevad tule leviku kontrollimise äärmiselt keeruliseks.

Põleng sai alguse kohaliku aja järgi umbes kell kaks pärastlõunal Pedrogão Grande piirkonnas. Kahjutulega saadeti võitlema 500 tuletõrjujat ja 160 masinat.

Mitmed Portugali ja Hispaania piirkondi on viimastel päevadel tabanud kuumalaine. Pedrogão Grandes ulatusid temperatuurid laupäeval 38 kraadini, pühapäeval oodatakse aga 40-kraadist kuumust.

 

Samal teemal

18.07.2017
FOTOD | Prantsusmaa lõunaosa laastab ulatuslik metsapõleng
20.06.2017
VIDEO JA FOTOD | Kurvad kaadrid Portugali metsapõlengute tagajärgedest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee