Keskerakonna linnapeakandidaat Tallinnas on Taavi Aas.Foto: Martin Ahven
Õhtuleht.ee 17. juuni 2017 15:39
Täna toimus Salme kultuurikeskuses Keskerakonna Tallinna kandidaatide koosviibimine, kus tutvustati erakonna eesmärke ning valimisringkondade esinumbreid. Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas ligi 500 inimest.

Kandidaate tervitanud erakonna esimees Jüri Ratas, sõnas, et kohalike valimisteni on jäänud 120 vastutusrikast päeva ning suvepuhkuse asemel tuleb sügiseks palju panustada.

„Meie ülesanne on kohtuda silmast-silma võimalikult paljude pealinna elanikega: selgitada Keskerakonna seniseid saavutusi, kõneleda meie tulevastest plaanidest ning saada linnaelanikelt üliolulist tagasisidet,“ rõhutas Ratas kandidaatidele.

Kuigi Ratas peaministrina kohalike omavalitsuste valimistel ei kandideeri, sõnas ta, et annab võimalikult suure panuse kampaania heaks ka ise. „Viimastel valimistel alustasin tänavakampaaniat 110 päeva enne valimisi. Samas tempos püsimiseks peame startima õige pea pärast jaanipäeva,“ andis Ratas erakonnakaaslastele vihje. Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas erakonna pressiesindaja sõnul ligikaudu pool tuhat inimest.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas ütles oma sõnavõtus, et valijad on Keskerakonda Tallinnas usaldanud ning seda usaldust ei tohi rikkuda. „Meist sõltub, kas tasuta ühistransport jääb või läheb see minevikku ühekordse episoodina. Meist oleneb jalakäijasõbralik peatänav,  ilus mereäär, olulised investeeringud linlaste liikumisvõimalustesse ja Tallinna Linnahalli kaasaegne konverentsikeskus,“ tõi Aas välja.

Keskerakonna linnapeakandidaat lisas, et opositsioonierakonnad on Tallinnas läinud lammutamise ja lõhkumise teed, mis on liitmisest ja loomisest küll lihtsam, kuid mitte targem. „Loomine nõuab muidugi aega, kuid need vahendid ja oskused selleks on meil olemas,“ rõhutas Aas.

Ta tõi välja, et on alati hinnanud linnapead Jaan Poskat, kes suutis liita Tallinna eri rahvustest inimesi, olles nende kõigi poolt lugupeetud. „Täna seisavad meie vastas jõud, kes põlgavad Lasnamäed, alahindavad vene emakeelega valijaid ning üritavad eestlasi ja venelasi tülli ajada. Me ei lase sel juhtuda,“ kinnitas Aas.