Eesti uudised

Jurist Toomas Tõniste arestitud kinnistutest: "Kohtuvaidlustes tuleb ka luuavarrest pauku." (45)

Denes Kattago, 17. juuni 2017 04:00
Toomas TõnisteFoto: Tiina Kõrtsini
Kohus on prokuratuuri palvel arestinud kaks kinnistut, mille kaasomanik on värske rahandusminister Toomas Tõniste. Neid olla arendatud PRIA-lt väljapetetud rahaga. Vandeadvokaat Kaido Loor ei usu, et Tõnistet ähvardab kaasomandi kaotus.

"Sedapuhku on see kriminaalõiguse küsimus. Ma arvan, et Tõniste firmal ei ole erilist ohtu seda kaotada, kui Nigola (antud kriminaalasjas kahtlustatav Toomas Tõniste abikaasa vend) on maksevõimeline," ütleb kinnisvaraõiguses pädev advokaadibüroo Vilgerts partner ja vandeadvokaat Kaido Loor.

Samal teemal

"Asjaõigus kaitseb heauskset ostjat, v.a siis, kui Nigola omandas kinnisasja pettusega ja Tõniste firma oli sellest teadlik. Isegi kui Nigola parendas kinnisasja pettusega, ei tähenda see, et Nigola omandas kinnisasja pettusega (isegi kui Tõniste hõimlasena pidi sellest teadlik olema). Kui Nigola muutub maksejõuetuks, siis on tagasivõitmise korras aga kaasomandi kaotamine üsna võimalik. Kuid kõik sõltub asjaoludest, millest enamik pole mulle teada. Arvestada tuleb seda, et kohtuvaidlustes tuleb ka luuavarrest pauku, nii et midagi kindlat väita ei saa," lisab Loor.

Toomas Tõniste ise kahtlustatav pole, küll aga perekond Tõniste äripartner ja Ingrid Tõniste vend Erik Nigola. "Erik Nigolat kahtlustatakse soodustuskelmuses, mis seisneb selles, et PRIA-lt peteti välja peaaegu pool miljonit eurot," rääkis riigiprokurör Eve Olesk esmaspäeval "Aktuaalsele kaamerale".

Kirjalikus kommentaaris "Aktuaalsele kaamerale" ütles Tõniste, et on kahetsusväärses juhtumis saanud märkimisväärset kahju ja ka tohutut närvikulu. Ta on enda sõnul valmis õiguskaitseorganitega koostööd tegema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee