Maailm

Järelhüüded Saksamaa ühendajale: suur riigimees ja vabaduse tõeline sõber 

Toimetas Greete Kõrvits, 16. juuni 2017, 20:22
Helmut Kohl Brandenburgi värava eesFoto: @alauraschneider / Twitter
Saksamaa pikaajalist ja teenekat kantslerit mälestavad paljud praegused ja endised riigimehed. Twitteri vahendusel meenutavad Saksamaa ühendajat USA president, Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ja paljud teised.

Guy Verhofstadt, Belgia endine peaminister: "Helmut Kohl oli Saksamaa taasühendamise arhitekt ja tõeline eurooplane. Jätame hüvasti suure riigimehega."

Ameerika president Donald Trump: Saksamaa & Euroopa kaotasid täna väärt mehe. Helmut Kohl oli kui kaitsemüür igasugu totalitaarsuse vastu. Tõeline riigimees ja juht.

Jean-Claude Juncker, Euroopa Komisjoni president: Helmuti surm kurvastab mind sügavalt. Ma olen uhke, et teda tundsin. Et Euroopa leiaks endas tema kannatlikkuse, otsustavuse, julguse. [Pilt on tehtud Euroopa Komisjoni hoone ees, kus Kohli auks langetati lipud täna poolde masti - toim.]

Donald Tusk, Euroopa Ülemkogu eesistuja: "Jään alati Helmut Kohli mäletama. Kui sõpra ja kui riigimeest, kes aitas Euroopa taasühendada."

Ameerika president aastatel 1989-1993, George H. W. Bush: "Mina ja Barbara jääme taga leinama vabaduse tõelist sõpra, meest, keda mina pean sõjajärgse Euroopa üheks suurimaks juhiks."

Carl Bildt, Rootsi peaminister aastatel 1991-1994: "Helmut Kohl oli poliitikahiiglane, Euroopa visionäär ja tõeline riigimees. Ta ühendas Euroopa ja kujundas tänase Euroopa Liidu."

Samal teemal

1. juuli 2017, 16:36
KOHLI MATUSETSEREMOONIA GALERII | Ratas: peame kandma edasi tema pärandit ühtsest Euroopast
23. juuni 2017, 09:02
Peaminister Ratas sõidab Saksa kantsler Kohli mälestustseremooniale
16. juuni 2017, 20:17
SUURSAADIK MOSKVAS MART HELME: Kohl oli Balti riikide advokaadiks Venemaaga
16. juuni 2017, 20:00
EKSPEAMINISTER TIIT VÄHI: Sügav kummardus Kohlile Eesti veretu iseseisvumise eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee