Maailm

Mikser tunnustas missioonidel teeninud Eesti eksperte (7)

Toimetas Denes Kattago, 16. juuni 2017 16:57
Foto: Välisministeerium
Välisminister Sven Mikser rõhutas täna tsiviilmissioonidel osalenud Eesti eksperte tänades nende töö olulisust, mis on kõrgelt hinnatud nii Eestis kui välisriikides.

„Hindame teie panust kõrgelt. Olete jaganud Eesti parimaid praktikaid konflikti ja konfliktijärgsetes piirkondades ning riiki esindades väärikalt kinnitanud meie kuvandit,“ sõnas välisminister Mikser.

Konfliktipiirkondades kogemusi jagades ning tehes koostööd partneritega ELis, ÜROs, OSCEs ja NATOs, aitab Eesti Mikseri sõnul teiste riikide turvalisust ja heaolu kasvatada ning suurendab seeläbi ka enda julgeolekut.

„Kuigi missioonid, millest meie eksperdid osa võtavad, võivad esmapilgul tunduda meile kauged, on selge, et tsiviilmissioonidel osalemine omab üha suuremat rolli julgeoleku tagamisel ning on ka oluline sisejulgeoleku valdkonna ühe osana,“ lisas välisminister Mikser.

Välisminister Mikser rõhutas, et tsiviilmissioonidesse panustamine on Eesti kindel välispoliitiline prioriteet.

„Praegu viibivad Eesti poolt lähetatuna tsiviilmissioonidel 13 eksperti, kes töötavad Euroopa Liidu, ÜRO, OSCE ning NATO missioonidel Afganistanis, Palestiinas, Kosovos, Ukrainas ja Gruusias,“ lisas ta.

Mikser kinnitas, et tsiviilekspertide toetussüsteemi edasiarendamine ning täiustamine on jätkuvalt välisministeeriumi jaoks oluline.

Tänasel tänuüritusel tunnustati eksperte, kes on teeninud Euroopa Liidu, NATO ja OSCE missioonidel Afganistanis, Gruusias, Kosovos ja Ukrainas, aidates kaasa nende riikide arengule sisejulgeoleku valdkondades.

ELi politseimissioonil Afganistanis osalesid missiooni asejuhina Tarmo Miilits ning väljaõppekomponendi asejuhina Margus Kotter. Afganistanis NATO väljaõppemissioonil osalesid politseiteabe vanemnõunikuna Merri Kastemäe ning Afganistani siseministeeriumi nõunikuna Tarvo Handsmitt.

ELi õigusriigi missioonil Kosovos osalesid kriminaalteabe büroo juhina Riko Roos ning politsei rahvusvahelise koostöö büroo nõunikuna Krista Kimber. OSCE erimissioonil Ukrainas osalesid vaatlejatena Enn Kooskora, Tarvo Tart ja Edvard Sulg. ELi vaatlusmissioonil Gruusias osales vaatlejana Marco Anderson. Mõned ekspertidest on juba ka järgmisel missioonil.

Samuti tänati Euroopa välisteenistuse tsiviiloperatsioonide planeerimise ja võime üksuses rahvusliku eksperdina töötanud Piret Palusood.

Samal teemal

16.11.2017
Tarmo Miilits asus tööle kaitsepolitseisse
06.07.2017
EKRE arvab, et Mikser peaks homoparaadi toetamise pärast ametist lahkuma
29.06.2017
Siseministeerium ostab 10 miljoni euro eest kütust
27.06.2017
Välisminister Mikser rääkis sloveeniga ELi tulevikust ja arengutest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee