(ALDO LUUD)

Maa pidada olema lapik ja lame. Seda teooriat on lihtne kontrollida. Kui vaadata horisondi poole, siis võttes pikksilma abiks, näeks kindlasti kaugemale. Mida võimsama pikksilma võtaks, seda kaugemale näeks - kui Maa oleks lame.  Ma proovisin mitme pikksilmaga – ei näe kaugemale. Ikka seesama silmapiir tuleb ette, ikka sama kaugel. Silmapiir on nagu taldriku äär, mille taha enam ei näe.

Teine katse oleks see, kui sõidaks ikka pikalt näiteks lääne poole, siis tuleb ookean ette. Seda ületades tuleb Ameerika ja siis jälle ookean. Paljud on käinud. Mina ka. Kui maa oleks lame ja lapik, siis üle tema ääre jookseks ookean tühjaks. Vesi igal juhul voolab alla, kui vähegi saab.  Aga ookean pole tühjaks jooksnud. Eks seegi tõestab, et äär on ees. Maa on nagu taldrik, nõgusa pinnaga ja äär on ümberringi. Seda äärt me silmapiiriks nimetatuna näemegi. 

Niisiis on pilt selge ja palun meile eraldada 5000 eurot nagu eraldati EASi poolt uudisteportaalile Telegram tõe rääkimiseks (ÕL 8.06.17). Nende tõde on see ka, et tuumapommi polegi olemas, on vaid kõrgete ülemuste väljamõeldis, et rahvast hirmutada. Teine nende tõde on, et New Yorgi tornide pihta terroristide juhitud lennukeid polnudki, on vaid televisiooni trikk, ning tornid kukutati niisama naljapärast kokku. No võta sa kinni!

Meie tõde on tõesem ja paluks ikka lahkelt uskuda nõgusasse maasse. Tuumapommide olemasolu ja New Yorgi tornide ümberlükkamise küsimus on meie küla ülemnõukojas veel arutamisel. Aga sellestki räägime varsti täit tõtt. Raha oleks ikka vaja küll!

Ainus suur kartus on, et kui järsku keelataks näiteks koolides vaba mõtlemise vabadus ära ja , õudne küll, tõestatakse midagi teaduslikult äragi. Kuidas see kõik vaba mõtlemist traumeeriks!

Jaga artiklit

44 kommentaari

T
taibu  /   20:35, 21. juuni 2017
Tegelikult on silinder, mille mõlemas otsas jäämüür. Silindri otstes on ka sissepääsud ja seal sees on veel teistsugune elu, kust lendavadki välja UFOd ja elavad reptiilid! Aga vot sinna sissepääsudesse pole inimese jalg veel pääsend.
M
maa pole ümmargune  /   20:23, 18. juuni 2017
Neist teooriatest kõige rumalam on ikkagi pallikujulise maa teooria.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis