Eesti uudised

Kõlvart pani pealinnas tuntuselt Aasale pika puuga ära (21)

Dannar Leitmaa, 16. juuni 2017 13:43
Linnapeakandidaadist Taavi Aasast tegijam munitsipaalpoliitik on Mihhail Kõlvart.Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia | Arno Saar
Keda pealinlased linnajuhtidest hindavad ja keda mitte? Just sellise uuringu tellis tänavu varakevadel Tallinna linnavalitsus. Tulemustest selgus, et kõige tegijam munitsipaalpoliitik on Mihhail Kõlvart.

Eile avaldas ERR uuringutulemused, mis näitasid Taavi Aasa kõige populaarsema linnapeakandidaadina. Sotsioloog Juhan Kivirähk kommenteeris seepeale, et see ei sõltu Taavi Aasast, vaid Keskerakonna populaarsusest. „Kui linnapeakandidaat oleks Mihhail Kõlvart, oleks ka tema populaarsus suur,“ kommenteeris Kivirähk ERR-le.

Kivirähkil on täiesti õigus, sest vahetult enne Aasa nimetamist linnapeaks avaldas Tallinna linn uuringu, kus küsiti tallinlastelt, kui hästi nad tunnevad enda linnaisasid ja kui rahul nende tööga ollakse. Selgub, et haridusala kureerivat abilinnapead Mihhail Kõlvartit teab 15 protsenti rohkem linlasi kui Taavi Aasa.

Foto: Tallinna linnavalitsus

Samal teemal

Üle poolte küsitletutest teadsid enamjaolt abilinnapäid. Ainsa erandina oli üle pooltele elanikele teada Põhja-Tallinna üliaktiivne linnaosavanem Raimond Kaljulaid. Leidub ka anomaaliaid, sest näiteks Eha Võrk on juba üle 10 aasta olnud abilinnapea, aga teda teab ikka alla kolmandiku elanikest. Samamoodi on kummaline Marek Jürgensoni positsioon, sest ta on olnud aastaid nii Kesklinna kui ka Haabersti linnaosavanem, kuid teda teab ikka napilt 30 protsenti küsitletutest. Pika puuga viimaseks jäi Tõnis Mölder, kelle juhtida on Pirita linnaosa, kuid siin peab ka märkima, et Mölder on noor poliitik, kellel enne pealinna kõige väiksema linnaosa juhtimist polnud mingit poliitilist pagasit.

Kõige rohkem armastatakse Maria Juferevat

Aga keda linlased armastavad? Siin langes linnapeakandidaat Aas juba viiendale kohale. Lasnamäe linnaosavanema Maria Jufereva tööd hindas heaks 91 protsenti küsitletutest.

Foto: Tallinna linnavalitsus

Taas on väga kõrgel kohal Kõlvart, kelle tegevust peab väga heaks kõigest protsent vähem linlasi kui Jufereva puhul. Vaieldamatult kõige kehvemini suhtuvad tallinlased Kalev Kallosse – tema tegevust hindab volikogu esimehena negatiivselt 43 protsenti elanikest. Ka Kallo kõige lähim kolleeg, ülejooksikust Lauri Laats ei saa inimestelt eriti sooja vastuvõttu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee