(KAAREL TIGAS)

Pirita rand. Rannajoonel lobisevad lõbusalt kolm piigat. Silma järgi hinnates gümnaasiumiealised. Teevad pilte. Lõkerdavad. Mõni meeter merepiirist eemal seisavad neidude jalgrattad. Stiilselt valged, ratta ees korvike. Rattakorvis on pudel. Puhta joogiveega. Kujutluspilt asetab sinna automaatselt lillekimbu, aasalt ise korjatud, näiteks karikakrad ja rukkililled.

Jään natuke maad pärast tüdrukuid rannapingile istuma. Peatselt tulevad liivas oma valgeid rattaid käe kõrval lükates ka kaunitarid. Kaks graatsiat eespool, üks mõni meeter taga.

Järsku kostub viimase neiu suust hukkamõistev hüüatus: „T.ra! Kaks meetrit! No on raske ära visata või?“ Siunamise saatel tõstab piiga mahavisatud krõpsupaberipaki ja viib selle kaks meetrit eespool seisvasse prügikasti.

Midagi on pildil valesti. Kaunis tüdruk pikkade lendlevate juustega, valge ratas käe kõrval, veepudel rattakorvis, märkav silm, et prügi on maas, hooliv tegutsemine, et kellegi teise mahavisatud prügi jõuab siiski prügikasti. Ja kogu selle ilu juurde siis järsku neiu suust kostuv roppus: „T.ra!“

Või on pildil siiski kõik õigesti, sest Tallinna ülikooli tudengi Gerly Mägi värskest bakalaureusetööst, mis uuris eesti emakeelega täiskasvanute vandesõnade kasutust, selgub, et just  „t.ra“ on täiskasvanute seas enimkasutatav vandesõna.

Jaga artiklit

13 kommentaari

P
PPV  /   08:53, 18. juuni 2017
Soomlastel tehti ka kunagi uurimine ja ülekaalukalt võitis mingi lapimaal kasutuses olev või tegemise masin.
J
justament  /   17:37, 17. juuni 2017
imelik, omal ajal olen küllalt koolis käinud, aga ei mäleta, et oleks ropendatud, ka minu töökohtades ei ropendatud, vist olime imelikud inimesed. Need "kultuuritoojad" on jätnud märgi eesti keelele, kurb, aga tõsi.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis