Eesti uudised

Sõidueksamil hakatakse eelistama äsja autokooli lõpetanuid

Toimetas Maria Rozbaum, 16. juuni 2017 09:04

6 KOMMENTAARI

l
Langesin selle muudatuse ohvriks/ 21. juuni 2017 21:17
Ja olen väga kurb. Eksamil tuli korralik närv sisse ja tegin platsil mootorrattaga vea. Seal ei ole see läbikukkumine just keeruline. 36 päeva pärast saan teises linnas alles eksamile, kus vabu aegu küll, aga regada varasemale ajale ei saa. Selle aja peale on aga rattatunnetus täiesti läinud ja lubadeta linna vahele minna ka ei taha. Kiuslik ARK! Tööga ei saa hakkama ja siis kodanikud kannatavad veelgi enam.
v
Vahtraleht/ 21. juuni 2017 20:52
Kõik oleneb eksamineerijast ka ,ei ole ainu üksi süüdi eksamineeritav keda mõnikord täiteadmisega läbikukutatakse ja just läbikukutatakse .Neil on teatud % kes peavadki läbikukkuma .Vaatame kuidas tegelikult parklates olukord on -aastakümneid sõitnud juhid peaksid ju eeskujulikud olema aga ei .Mõni auto on piiri peal,teine hoopiski kahe kohapeal jne.Kiirust ületatakse täie mõnuga ,igapäev näen ,mis toimub liikluses .Sõidetakse üle pideva joone jne. Seega milleks karistada neid ,kes eksamil esimese,teise korraga läbi ei saanud :(
s
Sander/ 17. juuni 2017 05:10
Mis tähtsust omab "värskelt koolitatud/varem koolitatud"??? Sõidueksami läbinu PEAB OSKAMA OHUTULT SÕITA!!! Kellele see "kunst" külge ei hakka-kaks valikut, kas ketrab senikaua "tüürimehega", kuni selgeks saab või otsustab ühistranspordi kasuks. Selliseid "marsilt kukkunuid" liiklusesse ometigi lubada ei saa. Teiseks,autokoolide tase on ka ilmselt olematu kui nii suur % läbi potsatab.
m
mina/ 16. juuni 2017 21:03
Minu meelest on see õige lähenemine. Kui autokool läbitakse eeskujulikult, ei tulegi tahtmist niisama raha tuulde loopida ja lisasõite juurde võtta kuni ARK-i järjekorras oodatakse kuu aega. Selle aja jooksul kui ei harjutata sõitu, siis enamik värskeid autokooli lõpetanutest võivad teha eksamil rumalaid vigu, näiteks liigne väljasuretamine sest auto tunnetus kadunud, mistõttu kukutaksegi läbi. Kui eksamile saaks mõistlikul ajal, näiteks kolm päeva peale viimast autokoolisõitu, oleks eksami esmakordne sooritus palju parem. Endal on load olnud tükk aega, aga mäletan väga hästi, kuidas tegelikult ma autokooli sõidueksamilt läbi kukkusin. Oli suvine aeg ja ARK-i järjekorrad meeletud. Sõiduõpetaja tuli mulle vastu ja märkis eksami sooritanuks, eeldusel, et ma kindlasti tuleks veel temaga sõitu harjutama ja paneks kohe juba aja kirja endale. Ütlesin talle oma eksamiaja ja tegime ka sõidukava, et enne ARK-i jõuaks täiuslikuks lihvida sõidu. ARK-i eksamil sain kiita väga hea sõidu eest ja läbisin eksami puhtalt. Säästsin eksamineeritate närve, enda aega ja raha.
k
kl/ 16. juuni 2017 13:34
"...ning eksamile tulles võib saada neile saatuslikuks pikk paus sõidupraktikas"
Mis pikk paus, väike vahe ja juba meelest läinud? Kes kontrollib, et nad peale eksameid pausi ei peaks ja kohe liiklusesse läheks?
j
juhm/ 16. juuni 2017 11:10
Võrdne kohtlemine peaks olema inimese üks põhiõigusi.
Mis aseaduse alusel korduseksaminant on kehvem esmakordsest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee