Maailm

Mida põnevat kinkis Dennis Rodman Põhja-Korea diktaatorile? (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. juuni 2017, 22:57
Kim Jong-un ja Dennis Rodman 2014. aastal.Foto: Reuters / Scanpix
Korvpallur Dennis Rodman on Põhja-Korea juhi Kim Jong-uni suur favoriit ja ta on kinnist riiki juba mitu korda külastanud. Ka praegu viibib korvpallilegend Põhja-Koreas. Viisakas külaline võtab ikka midagi kingituseks kaasa. BBC-l õnnestus piiluda Rodmani kingikotti, kus olid paar huvitavat leidu, näiteks lasteraamat ja pusle.

Esiteks kingib Rodman Põhja-Korea liidrile Ameerika president Donald Trumpi raamatu "The Art of the Deal" ("Tehingukunst"). Trumpi autogrammi raamatu esilehelt siiski ei leia. Teine raamat kingikotist on "Where's Waldo?" ("Kus on Waldo?"). See on lasteraamat, mille peategelane Waldo peidab ennast igasugu ootamatutesse kohtadesse. Väikese lugeja ülesanne on valge-punasetriibulises kampsunis Waldo piltidelt üles leida.

Samal teemal

Mõistagi ei saa Rodman külla minna ilma paari korvpallisärgita, millel on ka mängijate autogrammid peal. Kim on suur korvpallifänn. Selle huvi on ta pärinud ilmselt oma isalt, kelle lemmik oli korvpallitäht Michael Jordan.

Spordisärgid on ilmselt kõige "tavalisem" kingitus, mis Rodmanil kaasas on. Need ja mitu lõhnastatud seepi, mille Rodman lennujaama poest kaasa haaras. Kõige kummalisem kingitus on aga merineitsi pildiga pusle. Kuna nii Rodmani meeskond kui ka Valge Maja on kinnitanud, et Rodmani külastus on puhtalt isiklikku laadi ja mitte mingi diplomaatiline visiit, siis tõenäoliselt ei ole puslel mingit sügavamat tähendust (või "lutikat" pakis). Rodman lihtsalt kingib maailma kõige kuulsamale diktaatorile merineitsipusle.

Dennis Rodman ja Põhja-Korea võimleja Ri Se Gwang Foto: AFP / Scanpix

8 KOMMENTAARI

n
nähh 16. juuni 2017, 09:03
Suurriigil, kes oli ja on P-Korea tekkimise ja püsimise taga, on reservis põhjakorealaste orjatööga ülalpeetav võimas armee ja nukuvalitsusega nö tuumariik erinevateks rahvusvahelisteks ähvardusteks ja provokatsioonideks. Lähima viie aasta lõikes see müsteerium laheneb.
n
Nojah 16. juuni 2017, 06:19
Kui Haridusosakond kinkis oma kauaaegsele juhile Mailisele tähtsaks sündmuseks pildi, siis oli reformimeedia karjumas, et altkäemaks ja vargus ja vaja lahti lasta ja kinni panna.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee