Maailm

Mida põnevat kinkis Dennis Rodman Põhja-Korea diktaatorile? (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. juuni 2017 22:57
Kim Jong-un ja Dennis Rodman 2014. aastal.Foto: Reuters / Scanpix
Korvpallur Dennis Rodman on Põhja-Korea juhi Kim Jong-uni suur favoriit ja ta on kinnist riiki juba mitu korda külastanud. Ka praegu viibib korvpallilegend Põhja-Koreas. Viisakas külaline võtab ikka midagi kingituseks kaasa. BBC-l õnnestus piiluda Rodmani kingikotti, kus olid paar huvitavat leidu, näiteks lasteraamat ja pusle.

Esiteks kingib Rodman Põhja-Korea liidrile Ameerika president Donald Trumpi raamatu "The Art of the Deal" ("Tehingukunst"). Trumpi autogrammi raamatu esilehelt siiski ei leia. Teine raamat kingikotist on "Where's Waldo?" ("Kus on Waldo?"). See on lasteraamat, mille peategelane Waldo peidab ennast igasugu ootamatutesse kohtadesse. Väikese lugeja ülesanne on valge-punasetriibulises kampsunis Waldo piltidelt üles leida.

Samal teemal

Mõistagi ei saa Rodman külla minna ilma paari korvpallisärgita, millel on ka mängijate autogrammid peal. Kim on suur korvpallifänn. Selle huvi on ta pärinud ilmselt oma isalt, kelle lemmik oli korvpallitäht Michael Jordan.

Spordisärgid on ilmselt kõige "tavalisem" kingitus, mis Rodmanil kaasas on. Need ja mitu lõhnastatud seepi, mille Rodman lennujaama poest kaasa haaras. Kõige kummalisem kingitus on aga merineitsi pildiga pusle. Kuna nii Rodmani meeskond kui ka Valge Maja on kinnitanud, et Rodmani külastus on puhtalt isiklikku laadi ja mitte mingi diplomaatiline visiit, siis tõenäoliselt ei ole puslel mingit sügavamat tähendust (või "lutikat" pakis). Rodman lihtsalt kingib maailma kõige kuulsamale diktaatorile merineitsipusle.

Dennis Rodman ja Põhja-Korea võimleja Ri Se Gwang Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

28.10.2017
Dennis Rodman – Donald Trumpi ja Kim Jong-uni ainus ühine sõber
08.09.2017
Korvpallur Rodman soovib Kim Jong-uni ja Donald Trumpi lepitada
14.06.2017
FOTOD | Põhja-Korea poolt vabastatud USA tudeng jõudis kodumaale koomaseisundis
13.06.2017
PÄÄSEMINE SUNNITÖÖST: Põhja-Korea vabastas ameeriklasest tudengi