Eesti uudised

Valmiskaevatud haua äärel põlvili surma ootamine on ***** kogemus! (8)

Liis Vaksmann, 16. juuni 2017 04:00
KOHAPEAL: Vahur (paremal) Afganistanis nõukogude ekssõdurite elu filmimas. Pilt on tehtud 2016. aasta novembris koos nõukogude ekssõdur Bakhredtin Hakimoviga, kes soovitas oma sõpra samuti filmida Foto: Vahur Laiapea Facebook

"Jagasin oma aja ära, et ma ei jääks sinna kuidagi pikali mõtlema, kui raske on mu olukord. Püüdsin leida endas vapra sõdalase, kes ei lase ennast longu ja see õnnestus," räägib mitu kuud Afganistani riiklik julgeolekukomitee käes vangis olnud filmimees Vahur Laiapea.

Režissöör, produtsent ja operaator Laiapea läks 16. aprillil Afganistani, et jätkata seal oma nõukogude ekssõdurite elu käsitleva filmi tegemist. Kuid juba paar päeva pärast saabumist toimusid sündmused, mis teda ilmselt igavesti Afganistanist eemal hoiavad.

"Novembris jõudsime selleni, et koos oma sõbra ja kaastöötaja Mohsiniga leidsime inimese kelle juurde Heratissse me läksime. Too pidi töötama vastupanuvõitluse muuseumis giidi ja valvurina. Tema nimi on Shaikh Abdullah, selline eakam mees, ja me filmisime teda mitme päeva jooksul," meenutab Laiapea. "Tegelikult on ta endine nõukogude sõdur, kes astus islami usku, et ellu jääda. Pärast paranemist on ta tegelikult kõik need aastad sõdinud ja alles viimastel aastatel on saanud elada rahulikumat elu."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee