Eesti uudised

Mida tegid ministrid oma esimesel ametivabal päeval? (19)

Laura Nõlvak, 15. juuni 2017 17:46
Marko PomerantsFoto: Stanislav Moshkov
13. juunil oli esimene ministriametist vaba päev Sven Sesteril, Margus Tsahknal ja Marko Pomerantsil.

Endine keskkonnaminister Marko Pomerants veetis oma esimese ministriametist vaba päeva olles riigikogu liige, osaledes hääletustel ning tegeledes sellega, et tema üleüldine edasine töö riigikogus sujuks. „Tegin kindlaks, et väravad mu ees avaneksid ja arvutid töötaksid.“ Tööpäeva järel läks Pomerants kodulinna, Rakverre, kus tegeles edasi võrkpalli edendamisega. „Tegelen ka ühiskondlikku tööga, olen seda teinud 4 aastat.“ Veel lisab Pomerants, et ühe päeva sisse liiga palju asju ka ei mahu.

Marko PomerantsFoto: Stanislav Moshkov

Sarnaselt Pomerantsiga algas ka endise rahandusministri, Sven Sesteri päev riigikogu liikmena, andes hommikusel istungil ametivande. „Tundsin, et tulin tagasi vanasse heasse peresse,“ ütleb Sester rõõmsalt, lisades, et saalis oli kuulda plaksutamist ja hõiskeid ning vastu vaatasid naerul näod. Esimeseks hääletuseks osutus Sesteril õiguskomisjoni esitatud riigikogu otsus. Peale tööpäeva läks Sester koju abikaasa ja laste juurde. „Kodus tuli teha ka natukene tööalaseid asjaajamisi,“ sõnab Sester.

Sven SesterFoto: Stanislav Moshkov

Endine kaitseminister, Margus Tsahkna ei vastanud mitmest katsest hoolimata kõnedele ega sõnumitele. Küll märgati Tsahknat õhtul Tallinnas mererannas Põlva maavanema Igor Taro ja koeraga jalutamas.

Margus TsahknaFoto: Martin Ahven

Samal teemal

12.06.2017
Ministrite vahetus tõi kaasa muudatused Riigikogus
07.06.2017
IRL-i juht Seeder ministrite väljavahetamisest: mingit isiklikku konflikti ei tasu siit küll otsida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee