Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 16. juuni 2017 04:00
USAs Virginia osariigis Alexandrias kolmapäeval pesapalliväljakul treeninud vabariiklasi tulistanud ja kongresmen Steve Scalise’i eluohtlikult haavanud 66aastane James T. Hodginson osutus president Donald Trumpi vihkajaks, vahendab Kronen Zeitung.

Illinoisi osariigist pärit Hodginson, kes suri hiljem haiglas tulevahetuses politseinikega saadud haavadesse, nimetas Trumpi Facebooki kontol reeturiks, kes purustas USA demokraatia, ja suurimaks pasapeaks, kes on kunagi ovaalkabinetis olnud.

Valimiskampaania ajal toetas Hodginson innukalt demokraatide presidendikandidaadiks pürginud Bernie Sandersit. Viimane distantseerus kohe vägivaldsest fännist ja toonitas, et muutused tuleb saavutada ilma vägivallata.

Tähtsuselt kolmas vabariiklasest kongresmen Steve Scalise sai haavata Trumpi 71. sünnipäeva hommikul. President käis teda Washingtonis haiglas vaatamas ja nimetas teda tõeliseks sõbraks ja patrioodiks.

Kui algselt väideti, et 51aastase Scalise’i vigastused pole eluohtlikud, siis eile selgus, et kuul läbis puusa, vigastas siseorganeid ja tekitas suure verejooksu. Arstid teatasid pärast operatsiooni, et tema seisund on kriitiline.

Trumpi tabas sünnipäeval teinegi halb üllatus. Nimelt selgus, et Venemaa sekkumist USA valimistesse uuriv eriprokurör Robert Mueller on võtnud temagi sihikule ja soovib välja selgitada, kas president takistas Venemaaga seotud juurdlust, kui vallandas FBI direktori James Comey.