Eesti uudised

Supo: terrorioht on Soomes tõsisem kui kunagi varem (4)

Õhtuleht.ee, 15. juuni 2017 11:32
Supo peakorter Helsingis.Foto: Supo
Soome kaitsepolitsei Supo hinnangul on terrorioht Soomes kasvanud ning Supo juhi Antti Pelttari sõnul on terrorioht Soomes tõsisem kui kunagi varem.

Supol on kasutusel neljaastmeline ohuhinnang, mis jaguneb: madal, kasvanud, kõrge ja eriti kõrge ning praegu tõstis Supo ohuhinnangu teise astme ehk "kasvanud" peale, teatas YLE.

Viimati tõstis Supo terrorirünnaku ohuhinnangut 2015. aastal, mil see tõsteti "madala" peale. Enne seda oli Supo hinnangul terrorirünnaku tõenäosus Soomes "väga madal".

Supo juhi Antti Pelttari on terrorioht Soomes tõsisem kui kunagi varem ja seda on tõstnud Soome profiili tugevnemine islamiäärmuslaste propagandas. "Soome pole terroristide silmis enam tundmatu maa," lisas ta.

Supo analüütiku Pekka Hiltuneni sõnul on tegemist ajaloolise muutusega, kuna senini oli Soome profiil neutraalne, kuid nüüd muutunud ka Soome osaks äärmuslaste vaenlasekuvandis ning äärmuslased teevad Soomes oma propagandat isegi soome keeles.

Supo hinnangul elab Soomes 350 inimest, kes on mõjutatud äärmusislamistide vaadetest ning võrreldes 2012. aastaga on nende arv kasvanud 80 protsendi võrra.

Samal teemal

21.03.2019
SOOME KAITSEPOLITSEI: riigis tegutseb palju Vene ja Hiina luurajaid
17.01.2018
Supo juht: terrorismiolukord Soomes on muutunud kiiresti keerukaks
29.06.2017
Europoli juht Rob Wainwright hoiatab: terrorioht püsib erakordselt kõrge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee