JÜRI RATAS Foto: Alar Truu
Toimetas Maria Rozbaum 15. juuni 2017 09:03
Peaminister Jüri Ratas alustab täna kahepäevast töövisiiti Berliini ja Pariisi, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga ning Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga.

Tegemist on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ettevalmistava töövisiidiga. Peaminister Ratas arutab kohtumistel oma saksa ja prantsuse kolleegiga Euroopa Liidu võtmeteemasid Eestile ja külastatavale riigile, aga ka Euroopa Liidule.

"Tutvustan Eesti eesistumise prioriteete ning räägime kindlasti ka olulisematest väljakutsetest Euroopale, atlandiüleste suhetega seonduvast aga samuti näiteks julgeoleku -ja kaitsekoostööst mõlema riigiga."

Täna kohtub peaminister Ratas Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga. Kohtumisele järgneb ühine pressikonverents. Seejärel suundub peaminister Pariisi. Pariisis saadab peaministrit üheksaliikmeline äridelegatsioon.

Homme, 16. juuni hommikul on plaanis kohtumine Pransusmaa äriringkonna esindajatega. Seejärel kohtub kohtub peaminister Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga.

Kohtumise järel teevad peaminister ja president pressiavalduse. Pärastlõunal külastab peaminister Ratas Vivatechnologie messi, kus osalevad ka Eestist pärit ettevõtted.


Peaminister naaseb Eestisse reede hilisõhtul.