Maja põles küll nagu säraküünal.. Valed ehitusmaterjalid? Paneelmajade korteriomanikud võivad natuke kergemalt hingata, sest nii kiiresti paneelmajas tuli kindlasti mööda välisseina seal üles ei roni, nagu katastroofimajaga see juhtus.
Kui h=70m ja g=9,81 m/s2 antud laiuskraadil, siis lapse teoreetiline v max oli 37 m/s ehk 133 km/h. Tegelik kiirus oli muidugi väiksem, pisut. Nii umbes 28+ m/s ehk 100+ km/h.
Kiirendus on vabal langemisel 9,8 meetrit sekundruudus. Kineetiline,s.o. liikumise, antud juhul langemise energia on mass korrutatud kiiruse ruudus. Kusagilt kahekümnendalt korruselt, 70 meetri kõrguselt sajab isegi väikelaps sellise hooga alla, nagu oleks püüdjale sajakilone onku teiselt korruselt kaela kukkunud. Sandistuksid nii kukkuja kui ka püüdja. Või oleks tagajärjed veelgi fataalsemad.
Jääb allahüppamisevõimalus. põlemisest märksa kiirem lõpp- Muuseas, esimese maailmasõja algul ku lanevarjud polnud veel üldlevinud anti lendurile kaasa püstol. Juhuks, kui lennuk süttib ja ilma langevarjuta alla hüpata ei söanda (minut-kaks vabalangemist). Et oimukohta lastud kuul tagab kiirema lõpu.
Olen ise näinud kuidas põlevast majas hüppavad välja inimesed ja neile olid alla pandud vastavad tekid nagu batuudile kukkusid. Nüüd oleks ju olnud aega sinna batuudid tuua oleks keegigi selle abil pääsenud?
Päästelinal on kahjuks omad võimaluste piirid. Sest see mis on võimalik nii 3-4 korruse puhul, pole enam kahjuks võimalik näiteks 20-nda korruse puhul. või kõrgmalgtki. 60-80 meetrit vabalangmist on võimetekohane vaid heale kaskadöörile. Ja mitte enam mingile linale vaid spetsialsele õhkmadratsile. Kusjuures sealgi on risk, et kaskadöör võib oma madratsist mööda kukkuda. Kuigi tema oskab oma keha valitseda. Nagu tornist vette hüppajagi. Veidi vale silmamõõt, ootamatu tuuleiil j.n.e. Ning ongi aamen.