Krimi

JURIST TOOMAS TÕNISTE ARESTITUD KINNISTUTEST: kohtuvaidlustes tuleb ka luuavarrest pauku (31)

Denes Kattago, 14. juuni 2017, 18:54
TOOMAS TÕNISTE: kohus arestis värske ministri kinnistud.Foto: Tiina Kõrtsini
Kohus on prokuratuuri palvel arestinud kaks kinnistut, mille kaasomanik on värske rahandusminister Toomas Tõniste. Neid olla arendatud PRIA-lt väljapetetud rahaga. Vandeadvokaat Kaido Loor ei usu, et Tõnistet ähvardab kaasomandi kaotus.

"See on kriminaalõiguse küsimus sedapuhku. Ma arvan, et Tõniste firmal ei ole erilist ohtu seda kaotada, kui Nigola (antud kriminaalasjas kahtlustatav Toomas Tõniste abikaasa vend) on maksevõimeline," ütleb kinnisvaraõiguses pädev advokaadibüroo Vilgertsi partner ja vandeadvokaat Kaido Loor.

Samal teemal

"Asjaõigus kaitseb heauskset ostjat, va. kui Nigola omandas kinnisasja pettusega ja Tõniste firma oli sellest teadlik. Isegi kui Nigola parendas kinnisasja pettusega, ei tähenda see et Nigola omandas kinnisasja pettusega (isegi kui Tõniste hõimlasena sellest teadlik pidi olema). Kui Nigola muutub maksejõuetuks, siis on tagasivõitmise korras aga kaasomandi kaotamine üsna võimalik. Aga kõik sõltub asjaoludest, millest enamik pole mulle teada. Arvestada tuleb, et kohtuvaidlustes tuleb ka luuavarrest pauku, nii et midagi kindlat väita ei saa," lisab Loor.

Toomas Tõniste ise kahtlustatav pole, küll aga perekond Tõniste äripartner ja Ingrid Tõniste vend Erik Nigola. "Erik Nigolat kahtlustatakse soodustuskelmuses, mis seineb selles, et PRIA-lt peteti välja peaaegu pool miljonit eurot," rääkis riigiprokurör Eve Olesk esmaspäeval "Aktuaalsele kaamerale".

Kirjalikus kommentaaris "Aktuaalsele kaamerale" ütles Tõniste, et on kahetsusväärses juhtumis saanud märkimisväärset kahju ja ka tohutut närvikulu. Ta on enda sõnul valmis õiguskaitseorganitega koostööd tegema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee