Eesti uudised

Haiglas käinud Oudekki Loone: poliitikast rääkimine rahustas Edgarit (155)

Denes Kattago, 14. juuni 2017 18:14
OUDEKKI LOONE: Loodan, et ta saab varsti koju.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Rahvasaadikud Olga Ivanova ja Oudekki Loone käisid kolmapäeval Edgar Savisaart haiglas vaatamas. "Kui mina seal käisin, siis oli seis, et ta jääb edasi haiglasse."

Kiirabi viis Savisaare kõige pealt EMOsse, kuhu tüdrukuid ei lubatud. "See on tegelikult absoluutselt mõistlik otsus, arstid peavad saama rahulikult oma tööd teha," märgib Loone Õhtulehele. "Mina ei ole meditsiinispetsialist, seega ma ei saa tema terviseseisundit kommenteerida, see peab jääma arstide hooleks."

Samal teemal

"Ta häid sõpru lubatakse tema juurde ja tal oli väga hea meel meid näha. Kõnelesime tema aiast, hiljuti loetud raamatutest. Samas arstid avaldasid väga selget arusaama, et Edgar peaks veel jälgimisele jääma. Ta väga kiitis haiglapersonali, aga muidugi tahaks ta pigem kodus olla," jutustab Loone.

Savisaarel oli väga hea meel, et noored erakonnakaaslased teda vaatama tulid. "No eks meie nägemine tegi talle ikka head meelt, see mõte ongi inimeste haiglas vaatamas käimisel. Kusjuures, huvitav oli see, et poliitikast rääkimine pani teda ennast rahulikumalt tundma, arutasime Rail Balticu problemaatikat näiteks," ütleb riigikogulane.

Loone sõnul Edgar ise ei tahtnud, et talle ka kiirabi kutsutakse. "Ta on põhimõtteliselt võitleja ja ei peida ennast lahingute eest. Kuid mulle muidugi teeb väga muret see, et juba kolmandal päeval Edgar haiglasse viidi. Ma loodan, et ta saab varsti koju.“

Edgar Savisaar viidi kolmapäeval otse kohtusaalist kõrge vererõhu ja pulsiga ära kiirabiga haiglasse. Tal oli enne hospitaliseerimist vererõhk 165/98, pulss oli hommikul 118. Õhtulehega suhelnud haiglaarst ütleb, et vererõhu norm on vahemikus 110/65-140/90 mmHg; pulss 60-90 lööki minutis. Need näitajad kehtivad rahuolekus keskmisel inimesel (180 cm; 70 kg).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee