Eesti uudised

Rootslased on mures Venemaa kasvava tuumavõimekuse pärast (19)

Õhtuleht.ee, 14. juuni 2017 17:37
Venemaa Iskander raketid on suutelised kandma ka tuumalõhkepead.Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi kaitseuuringute organisatsiooni FAO raporti kohaselt on Venemaa jätkanud taktikaliste tuumarelvade arendamist ja läbi selle oma tuumavõimekuse kasvatamist.

Taktikaliste tuumarelvade alla mõeldakse tuumalõhkepeaga varustatud torpeedosid ja vabalt langevad pomme ning lühimaa tuumarakette, edastas YLE.

Venemaa kaitsepoliitikas mängivad taktikalised tuumarelvad järjest olulisemat rolli, kuid FAO hinnangul on tegemist ohtliku tendentsiga, kuna taktikaliste tuumarelvade kasutamine toob tuumasõja puhkemise künnise allapoole.

FAO ekspertide hinnangul valitseb Venemaa kaitseplaneerijate seas arusaam, et piiritletud tuumasõda on võidetav ja just see paradigma muudab olukorra ohtlikumaks Külma sõja perioodist.

Venemaa vastavad sammu pole jäänud märkamatuks ka teistele riikidele ja nii on oma tuumapotentsiaali hakanud arendama teiste seas ka Prantsusmaa ja Ühendkuningriigid.

Õli lisab tulle ka asjaolu, et mitmed käremeelsed Venemaa poliitikud on ähvardanud teisi riike tuumarünnakuga. Nii on Venemaa poliitikud ähvardanud tuumarünnakutega Taanit ja Norrat.

Samal teemal

01.07.2017
VIDEO | Vene tulevikusõdurid meenutavad Star Warsi rünnakrühmlasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee