(ALDO LUUD)

Eestlastel on haugi mälu. Kui nostalgiahoos meenutab nii mõnigi vene vanahärra oma kangelaslikku sõjateed Berliini, kuigi sel ajal polnud ta veel sündinudki, siis meie oma rahva kangelasi ei mäleta.

Juuni massiküüditamine on mõistagi vaid üks massimõrv, mille idanaaber meie rahva vastu on korda saatnud, aga seda võiks rohkemaga meeles pidada, kui pärjapaneku, riigikogu leinaseisaku ja mõne pressiteatega.

Nii mõnigi taasiseseisvuseni välja venitanud tõeline kangelane on öelnud, et Eestis tähistatakse üheksandat maid ja holokaustipäeva, aga meie oma rahvale olulised päevad on paari poliitiku ja veel vaevaliselt jalul püsiva vanahärra nii öelda erapidu. Ikka samad ja samad näod kuskil risti või Kalevipoja juures, ja iga aastaga jääb paraku neidki vähemaks.

76 aastat tagasi saadeti etnilise puhastuse raames itta kümme tuhat eestlast. Kuid paraku ei meenutata meil suurt ka märtsiküüditamist ega ka teisi esivanemate vastu toime pandud koletusi.

Üks praeguseks manalateele läinud veteran ütles mõned aastat tagasi,, et tal on kurb pärjapanemisüritustel käia. Ja mitte valusate mälestuste tõttu, vaid seepärast, et tõeliselt läheb see korda väga vähestele.

Ma ei leia, et igal taolisel kurval mälestuspäeval peaks kolonnide kaupa pisaraid valamas käima, aga nii palju võiks küll poliitikutel selgroogu olla, et õõnsa leinaseisaku kõrval keelata ära üheksanda mai bakhanaal ja kõrvaldada Eesti Rahva muuseumi ees kössitav pronksmõrvar.

Jaga artiklit

32 kommentaari

  /   21:45, 15. juuni 2017
"Washington Post" (7.02.1988) toob ära tuntud sionist Vladimir Jabotinsky kirja (2.11.1939) oma mõttekaaslastele, kus soovitab palestiinlasi küüditada samamoodi nagu seda kavatsetakse varsti teha Balti riikide elanikega.
Seoses Punaarmee väeosade paigutamisega piiri äärde ja piiritõkete mahavõtmisega küüditati kohalik elanikkond alates 1941. aasta 13. juunist Mustast merest kuni Valge mereni 100 km laiusel alal.
Sama tegid ka Rumeenia ja Saksamaa teiselpool piiri, ainult et 20 km laiusel alal.
K
kalevipoeg  /   17:16, 15. juuni 2017
Jäädavalt kaevikus meie armsas "vabas euroliidus" !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis