2
fotot
Steve Scalise (Reuters / Scanpix)

USAs Virginia osariigis Alexandrias avas valge kõhna kehaehitusega mees kohaliku aja järgi eile hommikul pesapalliväljakul tule neljapäevaseks heategevusmänguks treeninud seadusandjate pihta, vahendab Spiegel Online.

Kurjategija jõudis enne kahjutuks tegemist teha 50–100 lasku. Telekanali andmetel sai vabariiklasest kongresmen Steve Scalise (51, pildil) kuuli puusa ja ta toimetati haiglasse. Eelnevalt andis üks kohapeal olnud sõjaveteran talle esmaabi. Arstide sõnul ei ole kongresmeni elu ohus.

Steve Scalise (Reuters / Scanpix)

Haavata sai veel neli inimest. Juhtunust informeeriti kohe ka president Donald Trumpi, kes nimetas seejärel Twitteris Steve Scalise´i ehtsaks sõbraks ja patrioodiks.

Vabariiklaste ja demokraatide heategevuslikul pesapallimängul on üle saja aasta pikkune traditsioon. Tulistamise ajal viibis treeningul 15–20 kongresmeni ja kaks senaatorit.

Lasud pesapallitreeningul: kongresmen sai kuuli puusa. (Reuters / Scanpix)

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
mjah  /   08:32, 15. juuni 2017
Laskja oli ultravasakpoolne Bernie Sandersi suur toetaja, kes käis valimiste ajal ka Sandersi meeskonnal tasuta abiks. Tema Twitteri ja FB kontod on täis üleskutseid selle kohta, et Trump on reetur ja republikaane tuleks tappa.
  /   07:46, 15. juuni 2017
Tundub, et terve maailm läheb kollektiivselt hulluks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis