Maailm

FOTOD | Virginia osariigis Alexandrias toimus tulistamine, viga sai kongresmen (9)

Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits, 14. juuni 2017 15:22
Fotod sündmuspaigaltFoto: AFP / Scanpix
Virginia osariigis Alexandrias toimus tulistamine, vigasaanute seas on vabariiklasest kongresmen Steve Scalise ning tema abi. Tulistaja oli esialgsetel andmetel 66-aastane mees, kes oli politseiga tulevahetuses ja suri hiljem saadud vigastustesse.
Fotod sündmuspaigaltFoto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Tulistamine toimus heategevuslikuks pesapallimänguks harjutamisel kohaliku aja järgi kell 7.09 (14.09 Eesti aja järgi). Mäng peaks toimuma neljapäeval ja seal osalevad nii vabariiklaste kui demokraatide esindajad. Heategevuslik pesapallimäng on iga-aastane üritus. Kohapeal oli umbes 15-20 kongresmeni ja kaks senaatorit, kirjeldab CBS. Paljudega olid kaasas pereliikmed, nende heaks töötavad alluvad ja turvatöötajad. Harjutusmängul oli pealtvaatajate seas palju lapsi.

Viga sai neli inimest. Viies vigastatu oli tulistaja ise, kes suri hiljem saadud haavadesse. Tulistajal oli esialgsete kirjelduste kohaselt kaks relva - käsipüstol ja vintpüss. Kaks inimest on haiglas raskes seisus, kongresmen Scalise viidi operatsioonilauale, kirjeldab CBS News.

Kurjategijal õnnestus enne tema tabamist tulistada 50-60 lasku. Teda on kirjeldatud kui valget keskealist, kõhna kehaehitusega meest. Tulistamine kestis 10 minutit. Üks mustanahaline mees olevat pealtnägijate sõnul tulistaja pikali tõmmanud. 

CBS News teatas, et tulistaja oli 66-aastane James T. Hodgkinson Belleville'i linnast Illinois' osariigist. Politsei ei oska veel öelda, kas on põhjust kahtlustada terrorismi või mis võis tulistaja motiiviks olla. Hodgkinsoni Facebooki konto on vallutanud vihased kommenteerijad. Tema postitustest selgub, et tegu on sotsiaaldemokraat Bernie Sandersi suure toetajaga, ka on ta osalenud paljudel poliitilistel meeleavaldustel, kirjutab tema kodulinna leht Belleville News-Democrat. Ametilt on Hodgkinson ärimees. Piltidelt on näha, et tegemist on pereinimesega.

Palliväljak pärast tulistamist.Foto: Reuters / Scanpix

Scalise sai tabamuse puusa ning ta toimetati haiglasse. Üks kohapeal olnud sõjaveteran andis CBS Newsi andmetel Scalise'ile esmaabi. Pärast pihta saamist olevat kongresmen eemale roomanud. Talle anti vett ja tema haav seoti kinni. Kongresmen oli teda abistanud mehe sõnul teadvusel. CBS vahendab, et teised kongresmenid peitsid ennast puude ja põõsaste vahel või lamasid liikumatult maas.

2011. tulistas psüühikahäirega mees demokraadist kongresmeni Gabrielle Giffordsit pähe. Sellele järgnenud tulistamises hukkus kuus inimest. Giffords jäi napilt ellu.

Esiplaanil Steve Scalise. Foto on tehtud märtsisFoto: AFP / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee