Eesti uudised

Helir-Valdor Seeder valitsusse ei kipu – kuidas sujub tal aga infovahetus ministritest kolleegidega? (14)

Geidi Raud, 14. juuni 2017 17:44
Foto: Aldo Luud
Eile täitus Helir-Valdor Seederil esimene kuu IRL-i esimehena. Kuna ta on koalitsioonis ainuke parteijuht, kes ei pea ministriametit, siis kolleegide Ossinovski ja Ratasega vahetab ta informatsiooni erikohtumistel ja telefonitsi.

Kuidas hindab Helir-Valdor Seeder aga infovoo sujuvust? "Ma usun, et me saame selle ilusasti laabuma. Kindlasti mõned asjad on vaja ümber korraldada. See, et üks erakonnaesimees on riigikogus ja kaks valitsuses, pole midagi enneolematut. Peame lähiajal täpsustama, kuidas suhtlemine ja infovahetus püsivalt olema saab,” ütleb ta.

Samal teemal

Lähiminevikust on ju teada olukord, kui Reformierakond moodustas koalitsiooni IRLi ja sotsidega, mille esimees Jevgeni Ossinovski otsustas teenida riiki rahvasaadikuna. Kuid peagi muutis ta meelt ja oli kõpsti valitsuses. “Minul ei ole praegu küll sellist plaani, et valitsusse minna,” kinnitab Seeder. “Olen hiljuti selle üle pikalt mõelnud, aga praegu on nii erakonnale kui ka valitsusele tervikuna parim lahendus, kui olen parlamendis."

Seeder põhjendab valitusest välja jäämist sellega, et tal jääb nii rohkem aega tegelemaks erakonnaga, sest IRL-il on praegu keerulised ajad. “On oluline, et esimees keskenduks erakonna juhtimisele,” hindab ta. Seda enam, et ministrile on praegu väga kiire aeg: ukse ees on Euroopa Liidu nõukogu eesistumine ja kohaliku omavalitsuse valimised.

Seederi sõnul on ta peaaegu kuu aja jooksul, mil ta on IRL-i juhina ametis olnud, Ossinovski ja Ratasega pidevalt suhelnud. “Iga päev on olnud kas füüsiline kohtumine või telefonikõne. Seda vastavalt vajadusele. Kindlasti on meil kõigil raske, aga peame oma tööd planeerima nii, et oluline saab tehtud.”

Peaminister Jüri Ratase sõnul on tema koostöö Seederiga olnud hea alates riigikogu juhatuses töötamisest. "Minu suhtlus temaga on alati olnud sisukas ja sujuv ning selles osas meil kindlasti muresid ei ole. Suhtlen ka kõigi valitsuse ministritega oluliselt tihedamalt, kui vaid korralistel koosolekutel. Loomulikult oli Helir-Valdor Seeder valitsusse oodatud, aga ma austan koalitsioonipartnerite valikuid enda ministrite osas," kinnitab ta.

Endine peaminister Taavi Rõivas ütles eelmisel nädalal Õhtulehele, et oleks igati loogiline, et kui kolm erakonda moodustavad koalitsiooni, siis nende erakondade liidrid osalevad otsuste tegemises ja nende elluviimises. "Kui koalitsioonipartneri juht ei ole valitsuse liige, muudab see otsustamise keeruliseks ja väga aeganõudvaks. Ma mäletan, et päris kiiresti otsustasid sotsiaaldemokraadid teha vahetuse ja Ossinovskist sai minister."

Samal teemal

08.06.2017
IRLi juht Seeder vahetas välja kolm ministrit: "Midagi isiklikku siin pole!"
07.06.2017
IRL-i juht Seeder ministrite väljavahetamisest: mingit isiklikku konflikti ei tasu siit küll otsida
05.06.2017
Helir-Valdor Seederit alkoholiaktsiis ega magusamaks ei puuduta
04.06.2017
Helir-Valdor Seederit alkoholiaktsiis ega magusamaks ei puuduta