Eesti uudised

Prokurör küsis palatikaaslase padjaga surnuks lämmatanule kümme aastat vangistust (15)

Kristiina Tilk, 14. juuni 2017 14:14
KOHUS: Keito Kaljulaid süüdistatuna palatikaaslase tapmises kohtu all. Foto: TEET MALSROOS
Harju maakohtus jätkus täna kohtuasi, milles omal ajal superstaarisaates stuudiovooru pääsenud Keito Kaljulaidi süüdistatakse 2015. aasta suvel Wismari haiglas oma palatikaaslase tapmises. Prokurör küsis Kaljulaiule karistuseks 10 aastat vangistust. Otsus tehakse augustikuus.

KOHUS: Keito Kaljulaid on kohtu all süüdistatuna palatikaaslase tapmises Foto: TEET MALSROOS

Traagilise lõpuga lugu sai alguse 2015. aasta 21. juunil, kui 24aastane Keito viidi Wismari haiglasse narkoravile. 40 minutiks järelvalveta jäänud noormees võttis padja, surus selle alkoholi võõrutusravil olnud Allanile näkku ja kägistas teda ka linaga.

Ohver ei saanud end kaitsta, kuna oli juba päev varem väidetavate luulude tõttu voodi külge kinni seotud. Kiirabi viis Allani Wismari haiglast Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, kuid tema elu päästa ei õnnestunud. Allan suri 25. juunil.

Keitot süüdistatakse tapmise paragrahvi järgi, mille kohaselt on ette nähtud kuue- kuni viieteistkümneaastane vangistus.

“Kui tahetakse suurt meediatähelepanu, siis tol ajal, kui see Wismari haiglas juhtus, on meedia toimunut piisavalt kajastanud,” on kohtunik Aime Ivanson varasemalt kommenteerinud ja viidanud, et ka Wismari haigla suhtes on materjalid eraldatud ja neid arutatakse teistest lahus.

On teada, et Keito on pärit Saaremaalt, ta on varem kriminaalkorras karistamata. Noormees elab alaliselt Tallinnas ja teenib leiba poolprofessionaalse pokkerimängijana. Ametlikult ta kuskil ei õpi ega tööta. Muuhulgas kasvatab põhiharidusega noormees kahte alaealist last. Aastal 2009 osales Keito saates “Eesti otsib superstaari”, kus ta pääses stuudiovoorudeni.

Täna peeti kohtuvaidlused ja prokurör küsis Keitole karistuseks kümme aastat vangistust. Tema kaitsja palus aga kergemat karistust. Kohus langetab otsuse 1. augustil.

Samal teemal

01.06.2015
Leinav pere: me ei suuda ette kujutadagi õudu, mida isa tundis, kui mõrtsukas teda padjaga lämmatas!