Krimi

BLOGI JA FOTOD | Savisaare kohtuprotsessi kolmas päev: Savisaar viidi haiglasse (150)

Õhtuleht.ee, 14. juuni 2017 12:59
Foto: Geidi Raud
Täna jätkus Harju maakohtus Savisaare protsess. Ametist tagandatud Tallinna linnapead Edgar Savisaart süüdistatakse korduvas altkäemaksuga nõustumises ja selle vastuvõtmises, rahapesus, korduvas omastamises ja erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises. 

Pärast eilse istungi lõunavaheaega teatas Savisaare kaitsja, et tema klient on unetu öö tõttu väsinud ja tahab magada. Istungi lõpus ütles kohtunik Anne Rebane Savisaarele, et kui kohtualune soovib kohtumajas veidi pikutada, siis see võimalus talle ka leitakse. "Võtke padi ja muu vajalik kaasa ning lõunavaheajal saate puhata," kostis kohtunik osavõtlikult. 

Peale Savisaare on samas kriminaalasjas süüdistuse saanud ärimehed Alexander Kofkin, Vello Kunman, Hillar Teder ja Aivar Tuulberg, Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo ning ekspoliitikutd Villu Reiljan ja Priit Kutser. Samuti on süüdistus esitatud Keskerakonnale.

13:09
Denes Kattago

Kiriurgi arvates on Savisaar varem seda antikoagulantravi saanud ja ilmselt see ka mõjutab tema vererõhu näitajaid. Antikoagulantravi kasutatakse trombi raviks ja insuldi ennetamiseks.

12:59
Denes Kattago

Kirurg lisab varasema kolleegi öeldule, et Savisaare rõhk on normis, kuid selline kiire pulss võib viidata südamerütmihäirele - kodade virvendusarütmiale, kui varasemalt a) rütm on olnud aeglasem b) ei ole arütmiat olnud, siis uus ja kiire arütmia võib olla eluohtlik. "Arvestades aga ta varasemaid südamelihaseinfarkte, siis suure tõenäosusega on tal see arütmia juba varasemast ja ka arütmia tüsistusi ennetav antikoagulantravi," ütleb meedik.

12:32
Denes Kattago

Riigikogu liige ja Savisaare parteikaaslane Dr Viktor Vassiljev ütleb kommentaariks: "[Vererõhu] näidud ei puutu asjadesse. Inimesi on ka täiesti normaalsete näitude ja analüüsidega ära surnud. Mis seal konkreetselt toimus, pole mul õrna aimugi, kiirabi teab, aga kiirabi ilmselt ei ütle. Igatahes juhtus nii, naga arstlik komisjon ütles - peab vastu, kui režiim soodne, aga kiirabi olgu valmis, siis jääb ellu. Nii läkski."

11:47
Denes Kattago

Edgar Savisaarel oli enne hospitaliseerimist vererõhk 165/98, pulss oli hommikul 118. Õhtulehega suhelnud arst ütleb, et vererõhu norm on vahemikus 110/65-140/90 mmHg; pulss 60-90 lööki minutis. Need näitajad kehtivad rahuolekus keskmisel inimesel (180 cm; 70 kg).

11:29
Geidi Raud

Kohtualuse Alexander Kofkini kaitsja Aivar Pilv ütles hommikul kohtumajast lahkudes: "Eelistaks sisukamaid ja pikemaid päevi, aga mis teha."

11:24
Geidi Raud

Ajakirjanikud nõudsid Savisaare advokaadilt Oliver Nääsilt selgitusi. Kas tegemist võis olla kunstliku ja planeeritud hospitaliseerimisega? "Ma arvan, et kiirabi soovitused täna mitte jätkata, kinnitavad seda, et tegemist pole venitustaktikaga," sõnas Nääs. Ta lisas, et see, mis täna juhtus, oli ettenähtud – Savisaar põeb ju mitmeid kroonilisi haigusi. Loe pikemalt SIIT!

10:44
Teet Teder

Edgar Savisaar viiakse haiglasse.

10:41
Teet Teder

Hetk, kui kiirabi meeskond sisenes just kohtusaali. Nad juhatati tagaruumidesse.

10:38
Teet Teder
10:38
Teet Teder
10:31
Geidi Raud

Kohtunik: kiirabi kontrollis Savisaare tervisenäitajaid. Tõenäoline on, et ta viiakse haiglasse ja tehakse kohapeal EKG. See tähendab seda, et me ei saa täna mitte midagi vaadata. Selles protsessi osas on süüdistatava osalemine igal juhul kohustuslik. Kohtume siis 8. augustil kell 10 hommikul.

10:25
Geidi Raud

Kohtusaalis istuvad kõik rahulikult edasi. Advokaadid räägivad omavahel juttu ja süüdistatavate pink muigab. Kohtunik lahkus saalist juba 15 minutit tagasi.

10:24
Geidi Raud
Kohtumajja saabus kiirabi.(Geidi Raud)
10:23
Geidi Raud

Ajakirjanikud tormasid kohe pärast kiirabikutset kohtusaalist õue. Möödus umbes 12 minutit, kui mööda Liivalaiat saabus kiirabiauto. Rahulikult, ilma vilkuriteta.

10:22
Teet Teder

Kiirabi meeskond sisenes kohtusaali.

10:21
Teet Teder

Kohtuniku kõne kiirabile: "Liivalaia 24, kohtumaja, mina olen kohtunik Anne Rebane, sekretär tuleb teile vastu fuajeesse."

Kohtunik ei oska häirekeskusele öelda, milline on Savisaare olukord, sest kohtualune ei viibi saalis.

10:10
Geidi Raud

Kohtunik räägib kogu kohtu ees telefoniga, andes kiirabile juhiseid, kuhu tulla ja mis juhtus. 

10:08
Geidi Raud

Kohtunik kutsus kohtumajja kiirabi.

10:08
Geidi Raud

Oliver Nääs: "Minu kaitsealuse vererõhk oli hommikul 165/98. Raviarst Põdder soovitas kohtumajja kutsuda kiirabi."

10:04
Geidi Raud

Savisaare advokaat Nääs palus istungi alguses 5 minutit lisaaega, et Savisaare ihuarst doktor Põdder saaks kontrollida tema tervist. 

10:00
Õhtuleht.ee

KAS SEE ON MÄRK? Eile olid kohtunikul juuksed kinni, täna lahti. 

09:54
Geidi Raud
Kaks noort neidu vehkisid juba kella poole 10 ajal kohtumaja ees plakatitega. Küsides neilt, kas nad on Edgar Savisaare pooldajad, vastasid nad: "Ei kommenteeri." (Geidi Raud)
09:54
Geidi Raud

Kell 10 algab Harju maakohtus taas Savisaare protsess. Kui kohtunik annab loa sülearvuteid kasutada, hoiame teid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel. Eile kirjutasime sülearvutite ja mobiiltelefonide keelust ka pikemalt: loe SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee