Eesti uudised

Lisatud poolteist päeva hiljem saabunud linnaosa valitsuse meedianõuniku vastus

Linnaosa lipud lehvisid leinapäeva hommikul täismastis (17)

Jaan Väljaots, 14. juuni 2017 08:43
Pirita linnaosa esinduslipp täna hommikul.Foto: Jaan Väljaots
Ehkki täna on 1941. aasta juuniküüditamise mälestuseks leinapäev ning riigi- ja kohalike omavalitsuste asutustel kohustus heisata riigilipp leinalipuna, lehvisid vähemalt Tallinna Pirita linnaosa esindus-sinimustvalged hommikul täismastis.

Kui varem oli lipu heiskamine lipupäevadel kohustuslik kõigile, siis 2005. aastal vastuvõetud Eesti lipu seadus jättis eravalduses olevate majade omanikele vabaduse heisata lipp vaid kolmel päeval aastas: iseseisvuspäeval (24. veebruar), võidupühal (23. juuni) ja taasiseseisvumispäeval (21. august).

Samal teemal

Riigi ja omavalitsuse asutuste lipupäevade nimekirjas on aga kokku 15 päeva. 14. juuni neist leinapäevana, mil lipp heisatakse leinalipuna, mis tähendab, et mastilipp langetatakse poolde vardasse, majalipule seotakse varda tippu must leinalint.

Küsimusele, miks Pirita linnaosavalitsus leinapäeva Eesti lipu seaduse ja kombekohaselt ei alustanud, tuli linnaosa vanemalt Tõnis Möldrilt (Keskerakond) automaatvastus, mis teatab, et Mölder puhkab 10. juunist 25. juunini. Automaatvastuse soovitus saata kiired küsimused linnaosa vanema asetäitjale Kalle Jõksile (Keskerakond), kiiret vastust ei andnud. Alles pärast küsimuse meeldetuletamist vastas linnaosavalitsuse meedianõunik Rasmus Sinivee, et erinevalt lipuseadusest, kus jutuks päikesetõus, pidas linnavalitsus piisavaks, kui lipud langetati poolde masti tööpäeva alguses.

14. juunil 1941 küüditati Eestist ligi 10 000 inimest. Küüditamise tagajärjel hukkus 6000 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee