Maailm

Pätt tulistas politseinikku pähe (4)

Aadu Hiietamm, 14. juuni 2017 04:00
Foto: AFP / Scanpix
Lõuna-Saksamaal Müncheni lähistel Unterföhringi raudteejaamas puhkes eile hommikul kella kaheksa paiku mitme inimese vahel tüli. Kuna ühel osalisel oli käes ka nuga, siis kutsuti politseipatrull, vahendab Spiegel Online.

Sündmuskohale saabusid mees- ja naispolitseinik. Tülitsejad ei taltunud ja hakkasid politseinikega kähmlema. Esmalt üritati neid perroonilt raudteele tõugata. Rüseluse käigus sattus meespolitseiniku püstol ühe päti kätte, kes tulistas sellega naispolitseinikku pähe. Viimane jõudis vastu tulistada ja pätti haavata. Haavata said ka kaks juhuslikku meest, sakslane ja rumeenlane. Mõlemad vajasid haiglaravi. Pähe tabamuse saanud politseiniku elu on arstide sõnul tõsiselt ohus.

Kurjategija põgenes sündmuskohalt, kuid tabati juba varsti ühest lähedalasuvast büroohoonest ja toimetati haiglasse. Politseioperatsioonis osales üle 200 politseiniku.

Politsei andmetel osutus tulistajaks 37aastane Baieri liidumaal elav sakslane. Tema tegutsemismotiiv selgub ülekuulamisel. Politsei ei usu, et see oli terroriakt.