Otto Warmbier (Reuters / Scanpix)

Ameeriklane Otto Warmbier vabanes täna Põhja-Korea vangilaagrist, kirjutab BBC. Tollal 21-aastane noormees pandi diktaatorriigi vangilaagrisse eelmise aasta märtsis.

Warmbieri vabanemine toimus ameeriklasest korvpallitähe ja Põhja-Korea liidrite suure lemmiku Dennis Rodmani külastuse ajal. Warmbier pisteti pokri väidetavalt selle eest, et üritas varastada ja endaga riigist välja smugeldada üht propagandaplakatit. Tema karistuseks oli 15 aastat sunnitööd Põhja-Korea vangilaagris. Süüdimõistvale otsusele eelnes ka kohtuistung, mis oli pigem näitemäng kui kohus. Võimud vedasid Warmbieri ka mööda meediaüritusi, kus ta pidi kaamerate ees kummardama ja tegude üle kahetsust väljendama.

Warmbier kummardab Põhja-Korea riigimeedia korraldatud pressikonverentsil. (Reuters / Scanpix)

Mis põhjustel või asjaoludel Warmbier ennetähtaegselt vabastati ning kuidas mehe kojuviimine toimub, pole veel täpsustatud. Põhja-Korea vanglates istuvad praegu teadaolevalt veel kolm ameerika kodanikku.

Warmbier kohtuistungil. (AFP / Scanpix)

Jaga artiklit

7 kommentaari

P
Põhja-Koreas  /   01:54, 14. juuni 2017
on eestlasi ka turismireisil käinud ja kõik tagasi tulnud,peasi kui täidad selle riigi seadusi,aga see usakas oli tavaline varas ja varga koht ongi vangla.Muide,ka usa-s loetakse sõnad peale,et sellest ristmikust ärge edasi enam minge,,ka mitte autoga sõites päise päeva ajal,sest kogu teie maine vara röövitakse ja võite kaotada ka elu.
!
!  /   22:02, 13. juuni 2017
Normaalne ning arukas inimene sellisele hullumeelsele maale uudistama ei trügigi. Sedasi võib käituda vaid heaolu ja turvalisuse ühiskonnast lootusetult naiivsusnõtrusesse haigestunu. Arvatavasti mõjus sealse süsteemi kogemine talleedaspidiseks eluks kainestavalt.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis