Eesti uudised

FOTOD | Auhinnatud politseikoer Urri läks pidulikult pensionile (16)

Toimetas Marge Sillaots, 13. juuni 2017 16:08
Foto: PPA
Võrus tänati 13. juuni pärastlõunal teenekat koerajuhti ja teenistuskoer Urrit, kes on ligi kümneaastase töö käigus leidnud märkimisväärse koguse narkootilist ainet ning korjanud erinevatelt narko- ja kuulekusvõistlustelt rohkelt medaleid ja karikaid.

"Urri õpetamine on olnud ülilihtne, sest tema teotahe on meeletu. Pole olnud juhtumit, kus teda tuleks meelitada tööd tegema ning võin öelda, et palli ja minu nimel on Urri väga paljuks valmis," kirjeldas Urrit tema perenaine, Luhamaa piiripunkti piirivalvur Esta.

"Ma olen Urrist rääkides väga emotsionaalne. Ta on lihtsalt väga hea iseloomuga tark töökas ja tõeliselt truu loomakene," on Esta tundeküllane. "Ta lihtsalt on nii nunnu. Ja memmekas on ta ka, heas mõttes."

Võrus toimunud pidulikul pensionile saatmise üritusel ei lasknud Urri end kokkutulnutest segada, vaid tõestas püüdlikult, et tema nina on hašiši leidmiseks endiselt terav. Prefekt Vallo Koppel ja  PPA politseimajor Tõnu Tänav andsid Estale üle kingituse ja meene, vastukaaluks andis koerajuht Esta Urri seljast prefektile üle rakmed märkimaks koera teenistuse lõpupunkti ning väljateenitud puhkuse algust.

Urri ei ole ainuke koer, kelle Esta on tubliks teenistuskoeraks kasvatanud. Urri kõrval naudib juba pikki aastaid oma pensionipõlve Esta esimene teenistuskoer, kes on täna 16-aastane ja kes saab oma kogemusest Urrile õpetada, kuidas see puhkamine nüüd siis õigupoolest käib.

Samal teemal

05.07.2017
Politseikoera rünnanud purjus mees sai tunda teravaid hambaid