Eesti uudised

Keskerakond jätkab Savisaare toetamist kohtukulude kandmisel (32)

Toimetas Marge Sillaots, 13. juuni 2017 15:49
Savisaar kohtusFoto: Robin Roots
Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et erakonna juhatus on võtnud seisukoha endist esimeest Edgar Savisaart jätkuvalt kohtukulude katmisel rahaliselt toetada.

Peasekretäri sõnul leiti erakonna juhatuses, et Keskerakond jätkab Edgar Savisaare toetamist, kuid konkreetsetest summadest ja võimalustest pole juttu veel olnud.

Samal teemal

"Erakond ei saa unustada inimest, kes on tugevalt panustanud nii Eesti riiki kui ka erakonda," sõnas Korb.

Ta lisas, et toetuse puhul arvestati eelkõige inimlikku aspekti ehk seda, et erakonna rajaja on käimasoleva kohtuprotsessi ajal raskes olukorras ning ka Savisaare tervis on halb. "Leidsime, et erakonnal on moraalne kohustus endist pikaajalist esimeest toetada. Lisaks terviseprobleemidele tuleb arvestada, et kohtumenetlus võtab väga palju raha ning seetõttu otsustasimegi aidata," selgitas Korb, kelle sõnul on Savisaar jätkuvalt ka erakonnas nõunikuna tööl.

Korbi sõnul on käimasolev kohtuprotsess erakonna jaoks kahetsusväärne, kuid aitab välja selgitada tõe ning sulgeda antud peatükk. "Erakond on selgelt öelnud, et meie eesmärk peab olema valijate huvide kaitsmine ning tugeva riigi loomine, kus kõigil ühiskonna liikmetel on hea elada. Kohtuskäimine seda eesmärki täita ei aita ning seetõttu loodame jõuda peatselt lahendusteni," ütles Korb.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee