Eesti uudised

Parandatud hukkunud mehe vanus!

Vormsil lõppes metanoolijooming mehe surmaga (19)

Toimetas Geidi Raud, 13. juuni 2017 14:43
Foto on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini
Esmaspäeva hommikul suri Läänemaa haiglas 57-aastane mees, kes toimetati sinna eelmisel õhtul tugevas joobeseisundis. Esialgsetel andmetel on tegemist metanooli mürgistusjuhtumiga. 

11. juunil sai häirekeskus Vormsi vallast teate, et 57-aastasel mehel esinevad rasked alkoholijoobe tunnused ja ta vajab meedikute abi. Kiirabi toimetas mehe pühapäeva õhtul Läänemaa haiglasse erakorralise meditsiini osakonda, kus mees järgmise päeva varahommikul kahjuks suri.

Esmaspäeval toimetati sarnaste joobetunnustega Vormsilt haiglasse veel teinegi samas seltskonnas viibinud mees, kes seni haiglaravil viibib.

Samal teemal

Politsei tuvastab võimalikku salaalkoholi müügikohta ja hoiatab inimesi kahtlast päritolu vägijookide eest. Praeguseks on teada, et pühapäeval õhtul tarbisid kaks meest ja üks naine seni tuvastamata vedelikku.

Õhtulehe andmeil pole mitte tõenäolise müügipunktiga, vaid ühe mehe kodust leitud kanistriga, mida võisid ohvrid pidada tavaliseks alkoholiks. Esialgsete andmete kohaselt toimus jooming surnud mehe kodus ja sealt leidis politsei ka pooltühja kanistri metanooliga.

Ka Vormsi vallavanem Tanel Virk tunnistas, et vähemalt mingit salaalkoholi müügipunkti väikesaarel pole, kuid täpsematest kommentaare vallavanem anda ei soovinud, sest üksikasjadega ta enda sõnul veel kursis pole.

Haapsalu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Indrek Tohter sõnas, et tundmatut päritolu alkoholi ostes ja tarbides ei saa mitte kunagi kindel olla selle kvaliteedis, ohutuses tervisele ega tegelikult üldse selles, mis vedelikuga tegu on. "Vaid korrektselt maksumärgiga tähistatud alkohoolsete jookide puhul võib kindel olla, et tegemist pole muuks otstarbeks mõeldud vedelikega, mis võivad kaasa tuua pöördumatuid tervisekahjustusi või surma," sõnas Tohter.

Talituse juht kutsub üles kõiki, kel on infot võimalike salaalkoholi müüjate kohta anda sellest politseile teada hädaabinumbril 112.

Kõik juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus. Menetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee