Eesti uudised

PAANIKA: Saue vallavanema koosoleku Chiose saarel katkestas tugev maavärin (2)

Daniel Veinbergs, 13. juuni 2017 14:44
6.3 pallist maavärinat saab purustuste põhjal hindava Mercalli skaala järgi liigitada "tugevaks" maavärinaks.Foto: Andres Laisk
Eile raputas Kreekas, Chiose saarel Saue vallavanemat Andres Laiska 6.3 palline maavärin, mis kukutas laest lambikatted ning katkestas enneaegselt Euroopa Liidu tulevikku käsitleva koosoleku.

"Alguses tundus see nagu oleks kaubarong Tondi trammi rööbastele sattunud," kirjeldab Laisk kogetut sotsiaalmeedias. "Kui laest hakkasid lambikatted ja ripplaepaneelid pudenema, siis taipas korraga kõik see rahvas, et tuleks ukse poole tormata."

Kuigi vaikus saabus suhteliselt ruttu, siis otsustati järeltõigete ootuses koosolek katkestada. "Päris kummaline kogemus vaiksel maal kasvanule. Mõnda aega tundus, et maa kõigub jalge all," kirjeldab Laisk. "Paanika. Kui saalist lahkutakse äratundmisega, et väriseb."

Chios on pindalalt viies Kreeka saar Egeuse mere idaosas ning asub vaid 7 km kaugusel Türgist. Foto: Andres Laisk

Tugeva maavärina iseloomustus (Mercalli skaala):

Mööbel liigub ja kukub ümber, krohv mureneb ja variseb laest. Paljud inimesed on hirmunud ja jooksevad toast välja. Lauanõud ja aknaklaasid purunevad, raamatud langevad riiulist maha, seintesse tekivad praod.

Maavärinate võimsust hindava Richteri skaala järgi oli eilse värina magnituud 4,8 kuni 6,2.

Chios on pindalalt viies Kreeka saar Egeuse mere idaosas ning asub vaid 7 km kaugusel Türgist.

Samal teemal

12.06.2017
FOTOD | Lääne-Türgit ja Lesbose saart tabas tugev maavärin