Juhtkiri

Juhtkiri | Maksame töötutele noortele kodanikupalka? (31)

LISA KOMMENTAAR

Partei hääletas poolt. 18. juuni 2017 14:45
Töö rikub tervist,abiraha aga aitab elada.
Vanake 17. juuni 2017 11:43
Kuuekümnendatel, kui koolis käisin, oli tihti kuulda ennustusi, et 40....50 aasta pärast ei pea inimesed ise enam üldse tööd rügama, kuna kogu töö teevad ära järjest täiustuvad masinad ja inimestele jääb vaid elu nautimine ja hobidega tegelemine. Paraku on aga läinud nii, et vaid osa töödest on usaldatud masinatele, kuid inimtöö on muutunud orjatööks, mida ei tasustata isegi korraliku toitumise võimaldamiseks, elu nautimisest rääkimata. Raha ei ole ju maailmast kadunud, kuid selle jaotamine on täielikus vastuolus inimsusega. Kas-või hea näide meie riigikorraldusest, kus Toompea saalis tobedaid mõtteid heietavatele toolikulutajatele makstakse 10 korda rohkem palka, kui reaalret tööd rühmavatele inimestele.
Sobiks 16. juuni 2017 18:59
hästi narkomaanidele ja arvan et sama summa mis töötutele.
TÄPSUSTUS 16. juuni 2017 22:10
Pealkiri peaks olema: "Maksame LOODRITELE ja TÖÖPÕLGURITELE kodanikupalka."
Veel täpsemalt. 17. juuni 2017 21:01
Orjatöö põlguritele. Võib-olla see seadud sunniks ka tööandjaid töötajatele inimväärset palka maksma.
Allar_ 15. juuni 2017 09:37
Robotid tuleb maksustada. Saadud raha eest peaks toetama inimesi olenemata vanusest. Mõni võib küsida, et mida küll inimene tegema hakkab, kui ta ei peagi enam rutiinselt ringi siiberdama ja nuppe vajutama e nn tööd tegema. Mõned arvavad, et inimesed hakkavad lollusi tegema, jooma, perverteerima, igasuguseid nõmedaid väljakutseid otsima jne. kindlasti on see nii, et osad lähevad raisku. Kuid on ka neid, kes hakkavad otsima endas inimsust. Sellel rajanebki kogu inimkonna lootus. Kui seda ei juhtu, on hukk vältimatu. Märksõnadeks on igavik, lõpmatus ja inimene.
kodanik 15. juuni 2017 07:56
Kui see elu nii vilets on,siis mille est need autod ostetakse,parklad,teeääred,haigla ümbrused jne. on pilgeni autosid täis.See jutt et ei ole noortel tööd,see on ulme.Kes tahab õppida ja tööd teha -see ka seda saab.Mina ei ole kusakilt mingit senti saanud,miks siis noortele maksta kodaniku palka.
pärnakad 16. juuni 2017 22:13
Näteks ajalehes "Pärnu Postimees" on kogu aeg LIGI 200 töökuulutust VABADE töökohtade kohta...! Loodrid - MINGE TÖÖLE!
Ettevõtja 14. juuni 2017 19:10
Kogu see kodaniku palk on jama.
Kuni 500 eurot kuus täiesti maksuvabaks .... töötajale kätte.
hullari 14. juuni 2017 16:45
Kena kõik. Mõüistan kodanikupalka.
Kuid paraku - kui PENSIONÄR VAJAB JA KA VÄÄRIB SUUREMAT PENSIONI KUI SAAB PRAEGU - siis VASTATAKSE - MEIL POLE VAHENDEID, OMETI ON TEMA TÖÖST LOODUD TARISTUD, KOOLID,ÜLIKOOLID,MAKSTUD STIPPI VANEMATELE,KELLE LAPSED NÜÜD ENNAST LEIDA EI SUUDA (mistahes põhjustel).
PEWNSIONÄRIL EI OLE KÕIKE JUBA OLEMAS. PENSIONÄR SAAB 305.-euri KUUS JA PEAB MAKSMA SELLEST KOMMUNAALID, MAJA RENOVEERIMISKULUD VASTAVALT TEISTE NOOREMATE JA JÕUKAMATE ,NENDE TUHANDEPALGALISTE AMBITSIOONIDELE, MAKSMA ROHUD,SAGELI KA ARSTIVISIIDI,VAJAB RÕIVAID JA HÜGIEENITARBEID,PRILLE,RAVIMEID,ARTOOSE,PESU,MAJAPIDAMISMASINAID KINDLASTI ROHKEM KUI NOOR.
KUI TA EI SUUDA MAKSTA RENOVEERIMISKULUSID (need ei käi ka toimetuleku alla 90.-euri alla omav.toetust,sest esinevad võla kujul) SIIS "TROIKA" KÜ NÕUDMISEL SUNDVÕÕRANDAB TA ELUAESEME. KAS TE EI TEA SEDA ??? VÕI EI TAHA TEADA???
ITAALIA JA HISPAANIA PENSIONÄRIPROUAD PIDADA KÕNDIMA IGA NÄDAL UUE JUUKSURISOENGUGA,KOHTUMA KOHVIKUS(tean Eesti pensionäre kers käivad kohvikunurgas istumas,sest pole raha ennast kostitada,aga olla tahaks)OLEMA HEAS TUJUS,VANAHÄRRAD SAMUTI KUI TÕERLISED RÜÜTLID KÄITUMISELT,TEEVAD OMA HOMMIKUSED SERRIPITSID JA LÄHEVAD JALUTAMA,puhtad,hammastega,hästiriietatud,rõõmsad,jutukad.
MIS KODANIKUPALGAST TE RÄÄGITE ,kui oma pensionärid on ja jäävadki hambutuks ,kodutuks,sundvõlglasteks,virelevad ja närvewerivad end surnuks - sest PIDEVAD RAHAMURED 8LISAKS ISIKLIKELE MUREDELE JA JHAIGUSTELE) tekitavad vererõhu ja suhkrutõve JA VERERÕHUROHUD OMAKORDA SUHKRUTÕVE JA SUHKRUTÕVE ROHUD VEEPEETUSE JA VEE VÄLJAAJAMISE ROHUD VEELGI SUUREMA VEEPEETUSE jne.jne.
KELLELE SES VILETSUSES MÕELDA TULEB EELKÕIGE??? NEIL POLE AEGA OODATA.
16:45-le 16. juuni 2017 22:17
Artikli autor soovib ilmselt, et loodritele makstaks ilma tööd tegemata PALKA...!
Kaitseme loodreid ja soodustame loodrite ja tööpõlgurite kasvu, selle asemel, et neid HÄBISTADA....!
jalkafänn 14. juuni 2017 11:13
Kõige "normaalsem" jama asja juures on see, et noor võib ennast pooleks otsida, kuid tööle ei võeta. Kuna mul on IT eriala lõpetatud, siis paistab, et ma olen "ülekvalifitseeritud" lihtsamate tööde jaoks (kõige sagedasem vastus tööandjatelt mis ma saan), kuid Eestis on IT töökohtadele tohutu konkurss, kus peab väga palju õnne olema, et tööd saada, eriti kui tuled koolist ja ei ole puhtalt 5-d, 4-d (kuigi minu hinded polnud kõige hullemad). Seda enam kui sa oled kehv suhtleja nagu mina.
Mulle käib tõsiselt närvidele, et ma ei ole tööd leidnud- seega, kui on soovitusi mida sellises olukorras teha võiks, palun andke teada.
Noored ongi 14. juuni 2017 13:35
sageli ülekvalifitseeritud. IT erialale lisaks peaks õppima veel midagi praktilist.Ettevõtete juhtide ja noorte spetsialistide vahel on sageli põlvkondade vaheline lõhe. Juht tahab näha praktilist tulemust, ta ei mõista alati IT-lahendusi. Tundub et ainus võimalus on oskustega noortel teha mitmekesi oma ettevõte, ega kiirele rikkusele ei tasu loota, aga õpitud oskuste rakendamine on ka midagi väärt. Osaühingu tegemine nõuab küll esialgseid teadmisi ettevõtlusest,aga see kõik on õpitav, ka kursustel.Nii palju tuleb endas julgust leida , et otsida ja küsida . Õppida soovijal ei ole ühtki rumalat küsimust. Isiklikult olen raamatupidamistööd alustanud arvelauaga ja vändaga masinaga. Nüüd teen seda programmidega. Kogu juurdeõpitu olen saanud nooremalt põlvkonnalt.Mul on tulnud sageli tunnistada, et ma ei saa millestki aru.
Teeline 14. juuni 2017 14:49
Tubli, kui "Felixiga" arvutada oskasid!
14. juuni 2017 16:46
Mine siis lihttööle!
Soomes 14. juuni 2017 20:00
oleks kohe tööd ligi 3000 it oskajale. Nii vähemalt mõni aeg tagasi kirjutati. Kirjutati ka seda, et kõrgkooli it õpetus ei ole tasemel. Sellepärast otsustasid mõned kõvemad it-vennad hakata kursusi korraldama.
tänan 14. juuni 2017 22:53
soovituse eest, raamatupidajatele tööd jätkub ja tasu rahuldab.
Teelisel veel palju käia 15. juuni 2017 02:45
Ega nüüd tasu keksida ja mõnitada neid, kes tõesti pidid kunagi "Felixiga" töötama. Mina olen küll uhke, et omal ajal oskasin töötada arvelauaga, "Felixiga" ja siis tulid pärast mingid kassaaparaadid ja nüüd oskan ka arvutit käsitleda nii palju, kui mul seda tarvis läheb. Aga see IT-i mees ju muud ei oskagi, kui päevad läbi arvuti taga istuda, kuid selle "hea elu" ootus ei paista kusagilt tulevat selle tarkusega.

Imelik 14. juuni 2017 11:03
noortele, keda peavad üleval vanemad, tahetakse maksta kodaniku palka, aga pensionieelikud, keda tööle ei võeta, ei maksa riik sentigi? Nii see kuritegevus kasvab riigi toetusel.
Loll maksumaksja 14. juuni 2017 11:00
... ja tõstame pensioniiga?!? Mis on pildil valesti????
babuška 14. juuni 2017 10:14
Kui on ikka nii saamatud lapsed, et ei suuda õppida ega töötada, siis laspeavad neid üleval nende vanemad. Siin ikka puhas kodune probleem. Kui noorel inimesel on raha vaja, siis ta pingutab ise selle nimel, mitte ei käi käsi pikalt ees riigilt nõudmas. Tasuta lõunaid ei ole ja seda õpitud abitust on juba praegu liiga palju.
Huvitav, ikka väga huvitav... 14. juuni 2017 09:57
Et neile, kes pole kaht kivigi kokku löönud, hakkame palka maksma?
Ma nüüd kirjutan siia ühe loo:
Mees, tööl käinud 40+ aastat, maksnud korralikult palgalt kõik maksud mõlema valitsuse ajal, läks tööle erasektorisse. Kaks kuud ja siis tuleb Haigekassalt kiri, et temale tervishoiukindlustus enam ei laiene, kuna maksud maksmata. Mees tööandja juurde aru pärima- see ajas mingit mula ja asi lõppes sellega, et mees lõpetas ühepoolselt ja erakorraliselt töölepingu.
Palka ei makstud, mees andis asja TVK-le ja võitis. Tänaseks möödas kolm aastat ja mitte keegi ei saa neilt pättidelt seda raha kätte.
OK, mees siis Töötukassasse ja paneb end arvele.
Ususekti koosolekuid meenutavad hingestatud loengud, ikka kuidas läbi Töötukassa tuleb õnn õuele jms. Täiesti tobedad ja tegelikkusele mittevastavad.
Tööpakkumised abitööliseks kööki, "töötasu kokkuleppel" nt. Või karskele inimesele sommeljee kursused!!??
Töökohad kosust 40 km eemal, tagapajulapadrikus, kusjuures firmades, mis kuulsad selle poolest, et neis ei maksta palka.
Otse loomulikult ei minda tööle "töötasu kokkuleppel" nõusid pesema ega kohta kus raha ei maksta.
Nüüd püüab Töötukassa meest saata koos asotsiaalidega tänavaid pühkima, et luua 40+ aastat tööstaažiga inimesele "tööharjumust".
Mõnitamine võtab sellised mõõdud, et Töötukassaga suhtlemine lõppeb, sest alandusi ei pea taluma.
Resümee: Inimene, kes on terve oma teadliku elu maksnud hea palga pealt makse on tervisekindlustuseta, tema elukoha lähedal on töökohad asotseerunud töölistega, kes on permanentselt alkoholijoobes, töötavad mõnesaja euro eest kuus, osades kohtades ei maksta ja petetakse.
Ahjaa- see mees on terve elu olnud karske ja tervise juures, seega tema "solidaarne" sotsmaks on läinud teistele.
See inimene on igasuguse kindlustuseta ja nüüd peaksime maksurahadest hakkama maksma mingitele hipidele ja hipsteritele või veel parem toetama neid, kes end juba varajasest noorusest on hakanud vigaseks jooma, et saada 35 aastaselt puue ja siis edasi lulli lüüa!?
Miski valesti pole või?
noor 14. juuni 2017 11:25
Kas arvad et noortel on lihtsam või? ise väikelinnas üles kasvades oskan öelda, et väikelinnast kuskile normaalsesse kohta tööle saamine (ehk kohta kus koheldakse töötajaid nagu inimesi ja makstakse vähemalt palka millega ära elatakse) on üsnagi ulme. Ja paljudel väikelinna noortel ongi pmst ainuke valik minna tööle kohta, kus on teada et palgaga nihverdatakse pidevalt või ei maksta üldse, sest paljudes normaalsemates kohtades nõutakse ~2 aastat kogemust min. Paljud noored on seetõttu üliõnnelikud selliste tööpakkumiste üle mida sina pead mõnitamiseks (ja olgem ausad, sul on teatud määral õigus)
tibu 14. juuni 2017 08:40
no kuulge ...jätke ükskord need jaburad ideed... miks toetada kedagi noort inimnest kes ei taha ei õppida ega ka tööd teha?? miks tahetakse korralike inimest arvelt jälle raha lihtsalt tuulde loopida?? kes on selle jaburduse autorid? avaldage palun nimed!!
nonoh 14. juuni 2017 06:22
võiks ju mõnele maksta küll, kui ta on ennast tõestanud põhikoois, kutseõppeasutuses ja leiaks tööd Tallinnas, kuid ei suuda maksta oma palgakesest üüripinna eest.
Nõukogude riik tegi ühiselamud, mis olid ju ... nagu nad olid, kuid inimestel oli võimalus tööle minna. Meil aga tõusevad üürihinnad, kinnisvarahinnad. Kes on need, kes ostavad ja kes üürivad?
Kas eestlane suudab seda?
reede 13. juuni 2017 20:28
Ja selles riigis makstakse tulevasele insenerile tudengipõlves higistades närused 160 eurot Taotakse vastu rindu et meil tasuta haridus
14. juuni 2017 16:51
Üksik pensionär ELABKI närusest 140.-eurost surmani,mis sellistel tingimustel pole kaugel.
Sest maksab kommunaalkuludele lisaks ka maja renoveerimiskulud .Kätte peab jääma toimetulek 140.- e.tegelt toimetuleku piir 90.-eur.Ja nii ei saagi ta midagi endale lubada.Isegi hambaid mitte!!!
Sina saad 160.- mitte millwegi eest.Selles eest,et pead end inseneriks ja hakkad raha kokku lööma oma suure palgaga.Terve elu on sul ees ja tervis käes.Mõtleks - sa PEAD END JUBA NII TÄHTSAKS OMA KLASSIKUULUVUSE PÄRAST,ET EI MÄRKAGI ENAM MIS SU ÜMBER TOIMUB,ASTUD ÜLE JA PEALE KÕIGIST KES ALLA JÄÄVAD- SEST SINA OLED! MIS SA OLED? RIIK ON SIND TÕSTNUD TULEVASE PALGAGA PJEDESTAALILE- ei muud.
76 a pensionär 16:51-le 16. juuni 2017 22:23
MIDA sa eluajal oled teinud? KUS sa oled töötanud, et ainult 140 euri pensioni saad? Või oled NII VÄHE töötanud? Mina olen 76 aastane pensionär, töötasin ka peale pensionile jäämist veel mõningad aastad ja saan praegu 450 euri pensioni.
Nojah 13. juuni 2017 18:33
Peale kooli töötukassa sappa. Sealt sotsiaalabi sappa. Sealt pensionisappa. Reformitulevik missugune ja hõiskame, et varsti eestis kaks miljonit elanikku.
Ei usu küll, 13. juuni 2017 19:53
et seda kodanikupalka seni maksma hakatakse, kuniks Eestis veel rahvastiku kooslusest eestlased enamuses. Kui aga kogu töövõimeline osa eestlastest juba kuhuiganes kalevipoegadeks siirdunud, alles siis ehk hakatakse kõigile neile pagulasinseneridele ja muidu eriti kõrgkvalifitseeritud oskustöötutele nende päritolumaadest abikaasasid järgi palkama ja siis see ongi kodanikupalk. Teisisõnu on kodanikupalk siis ikka neile tulevastele kodanikele, kes Eestimaad asustama hakkavad.
eestlased 16. juuni 2017 22:25
VENELASI ja UKRAINLASI voorib igal aastal KARJANA Eestisse juurde! NEMAD on PÕHILISED pagulased ja migrandid.