Eesti uudised

OTSUS LÕPLIK: skandaalne Haabersti remmelgas võetakse maha (18)

Toimetas Marge Sillaots, 13. juuni 2017 14:31
Foto: Robin Roots
Tallinnas Haabersti ristmikul kasvav remmelgas läheb protesteerijate pahameelest hoolimata raiumisele, teatas linnavalitsus.

Keskkonnaministeeriumi hinnangul ei vasta Haabersti ristmiku rekonstrueerimistööde piirkonnas kasvav hõberemmelgas riikliku kaitse alla võtmise eeldustele ja kõiki asjaolusid arvesse võttes puudub alus Tallinna raieloa menetluse uuendamiseks.

Foto: Robin Roots

Samal teemal

Linnavalitsuse sõnul kaalutakse igat otsust ning püütakse leida tasakaal looduse ja tehiskeskkonna vahel. "Ühtegi puud, sõltumata selle väärtusklassist, ei võeta Tallinnas maha ilma põhjuseta. Paldiski maantee hõberemmelgat ei ole kahjuks võimalik säilitada, kuna liikluskorralduslikult toimiva Haabersti ristmiku rajamiseks puudub realiseeritav alternatiivne tehniline lahendus," teatas linnavalitsus Raepressi vahendusel. 

Tallinna elanik ja aktivistide abistaja Ott rääkis Õhtulehele juuni alguses, et kohalike elanikega ei ole seoses raietöödega piisavalt suheldud ning informatsiooni on ka varjatud. 

'"Kohalikud elanikud peaksid kõige nördinumad olema. Nad taotlesid paar aastat tagasi parkla laiendamise luba ja neile öeldi ära, aga põhjendust, miks nad luba ei saanud, neile ei öeldud. Tegelikult oli ju teada, et see tee tuleb, aga seda infot lihtsalt ei öeldud, kuna see oleks kogu mängu muutnud. See ei olnud otseselt valetamine, kogu infot ei räägitud lihtsalt ära,'' seletas Ott.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee