Maailm

Panama katkestas Hiina kasuks sidemed Taiwaniga

Toimetas Piret Kütt, 13. juuni 2017 09:58

3 KOMMENTAARI

O
!/ 13. juuni 2017 11:25
Oli kaks Saksamaad. On kaks Koread. Miks ei tohi olla kahte Hiinat? Sest too Taiwan on olnud viimased ligi 70 aastat märksa arukam, jõukam ning humaansemriik ning ühiskond, kui on seda Pekingile alluv mandri režiim. Riik on piisavalt suur, 36 tuhat ruutkilomeetrit ning 23,5 miljonit elanikku, et ise hakkama saada. Seejuures majanduse alal märksa tugevam ning edukam kui näiteks Eesti.
Panama seekordne samm on järjekordne näide, kus majanduslik saamahimu ning kasu lootus kaalub üles terve mõistuse. õigluse ning loogika.
T
?/ 13. juuni 2017 19:56
Tulevikus ühinevad need riigid niikuinii. Mõlemas riigis elavad ju sama rahvuse esindajad nagu Saksamaades ja Koreadeski. Saksamaad ühinesid, Korea Vabariigis on isegi taasühinemise ministeerium olemas. Taivaniski on 30...40% elanikonnast pooldamast ühinemist.
t
to ?/ 14. juuni 2017 03:18
Sakslased olid lahutatud kaheks võõra jõu poolt. Sakslased tahtsid ise ühineda. Ja kui kadus võõrvõim, siis nad seda tegidki. Aga pole kuulda olnud, et majanduslikult eduka ja suht demokraatliku saare hiinlased nii väga kommunistliku diktatuuri alla oleksid kippunud.
Aga need Pekingi surveabinõud Taiwaniga suhtlejate suhtes nüüd küll head tahet ei näita. Pigem survet Taiwani ülemaailmseks isoleerimiseks ning survestamiseks. Oma tahte pealesurumiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee