Eesti uudised

BLOGI JA FOTOD | Edgar Savisaare kohtuprotsessil vaagiti tagandatud linnapea tervist

Õhtuleht.ee, 13. juuni 2017 14:33

72 KOMMENTAARI

o
Oss i Novski/ 14. juuni 2017 07:24
Selle Eesti Vabariigile igati häbiväärse protsessi, mille käigus hakkab loodetavasti voolama lõpuks ka ühe suurima mädapaise sisu, peaks hoidma sellistest papplumelabidatega piketreerivatest "vabaduserüütlitest" siiski puhtana. Miks? Sest ka opisaali koridorid püsivad reeglina puhtad, lõigatagu siis laual sappi või kusejuha! Loodetavasti saavad selle shankris ja pidalitõves riigikese suuremad mädapaised kord ka lõplikult roogitud- kui mäda voolab on varsti ka veri taga....
r
RõivaPevkuur/ 14. juuni 2017 07:39
Tõeline mäda asub reformarite laiba-kilekotis. Sealt viib lõhn pankadeni, kes on meie vaesumise peasüüdlased. Keskide osakaal on selles jamas olematu.
o
Oss i Novski/ 14. juuni 2017 07:18
Selle Eesti Vabariigile igati häbiväärse protsessi, mille käigus hakkab loodetavasti voolama lõpuks ka ühe suurima mädapaise sisu, peaks hoidma sellistest papplumelabidatega piketreerivatest "vabaduserüütlitest" siiski puhtana. Miks? Sest ka opisaali koridorid püsivad reeglina puhtad, lõigatagu siis laual sappi või kusejuha! Loodetavasti saavad selle shankris ja pidalitõves riigikese suuremad mädapaised kord ka lõplikult roogitud- kui si---a voolab on varsti ka veri taga....
V
.../ 14. juuni 2017 06:01
Võigas jant, milles löövad kaasa keskerakond, arstid ja kogu õigussüsteem. Tee nendega mida tahad, pühi või...
h
Haigekassa peab eraldama kaagile vähemalt 3 eriarsti kohtusse ja kirjutama täiendavalt korstnasse mõned miljonid./ 14. juuni 2017 07:23
Ainuüksi uue kalli jalaga harjutamiseks on raisatud oi kui palju raha ja spetsialistide aega. Asjad lähevad iga päevaga meie maksurahade kurjategijale raiskamise suunas. Ega Savisaar ainuke sant kohtu all ole. Nüüd hakkavad võrtset kohtlemist nõudma ka teiused kaagid.
k
Kirkus/ 13. juuni 2017 23:32
20 aastat tagasi ütlesin, et Savisaar on üks paha haisu täis mull. Kole, millist lehka kogu Eesti täis on kui see mull katki torgatakse. Nüüd lõpuks on hakatud siis torkima...
v
Vaagiti?/ 13. juuni 2017 22:24
Kas seal puid ka saagiti ja kartuleid praaditi?
e
edev vanainimene,/ 13. juuni 2017 22:20
kui enam jõudu eksponeerida ei saa, kerjab kaastunnet ja teeb muidu tsirkust.
See protsess ei lõpe kunagi, raha tal ju jätkub ja debiilseid naisi-mehi ka. Kõik sealjuures ostetavad ka ju.
m
missmoodi vaagiti?/ 13. juuni 2017 20:43
k
kas/ 13. juuni 2017 18:18
jalaprotees jäeti meelega koju, või on juba kasutuskõlbmatu

k
kas/ 13. juuni 2017 17:45
Kristan Väli ja Marika Väli on sugulased?
m
mogri Märt/ 13. juuni 2017 15:45
Mida te jahute selle korruptant Savisaare tervise üle.Kui on vaja vastutust kanda,siis on tema tevis kehv aga samas pole tervisel viga midagi,kui Venesaatkonnas pidu pannakse.Huvitav oleks teada,kas pidu pannes oli kaasas tena raviarst.
m
mutike/ 13. juuni 2017 15:30
Patoloog Väli on ju laibaarst, kes lõikab laipu. Kas ta ravimisest ja elusatest inimestest ka midagi teab?
e
ei ,/ 13. juuni 2017 16:09
arst muidugi ei tea, hea et sina tead, hakka omasuguseid ravima :). Ja Savisaart ka, pääseb siis siit vaevast ja vanglast.
j
13. juuni 2017 15:20
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kiu/ 14. juuni 2017 07:43
See heatahtlikkuse "patt" oleks jäetus tähelepanuta aga Savisaar hakkas IRL ja reformi juhtide korruptsioonile lähedale jõudma ja näiteks nende koostööd välispankadega paljastama. Seetõttu teda kiusataksegi.
h
hh/ 13. juuni 2017 14:43
kas pole naljakas, et Keskerakond on omale palganud tööle puru-puru-puruhaige kroonikakirjutaja, kelle lähimälu on praktiliselt kadunud. Aga ta mäletab ilmselt veel, mis aastate eest oli.
Kohtupidamine on sellega muidugi väga palöju nalja pakkuv, sest mis täna räägitud, tuleb homme üle rääkida ja püüda kinnistada haiges peas.
Laske aga ätikesel rohtu võtta ja vahepeal vaikselt asja arutada, kui ätikene uinunud olekus on.
Protsessi tuleb täies ulatuses üle kanda, et ätikese fännid saaksid oma meelt lahutada ja valimistel nõuda nimekirjades ikka ka ätikese nime. Ega siis Keskerakond asjata raha raiska ja higele palka maksa.
Huvitav, kust tulevad need palgarahad? Riik toetab lisaks pensionile?
k
Kas/ 13. juuni 2017 15:12
Keskerakond maksab kohtu- ja advokaadikulud?
r
Ratas tahab ju kokkuleppemenetlust !!!?/ 13. juuni 2017 16:07
kas tead on ikka tolad ,aga noojah ,eks ikka omasugused hoiavad kokku , ei tea kuna võib endil abi vaja minna
e
Et/ 13. juuni 2017 22:30
Kokkuleppemenetlust tahab Ratas teises kohtuasjas, mitte Savisaare omas, vaid Keskerakonna omas. Kokkuleppeks tuleb aga ennast süüdi tunnistada, siis lepitakse kokku karistuse laadis ja määras. Nii et kui Ratas (KE esimehena) sellele läheb, tähendab see KE tunnistamist kriminaalseks orgnisatsiooniks. Mis omakorda peaks nagu tähendama selle sundlõpetamist, või mis?
k
kaitsja lolliks läinud vöi?/ 13. juuni 2017 16:26
Tule taevas appi, mis küsimus, milliseid rohte peab võtma. Kas Edgar siis siiani ei ole ravimeid tarvitanud, et ei tea, mida võtma peab.Ega ekspertarst talle rohte välja ei kirjuta. Ja iga natukese aja järel paus istungis? kas oma sünnipäeval, kuhu kõiki kutsus ja vene saatkonnas vastuvõtul ka pause pidas? Jube kui täiesti ametlikult on võimalik üks kohtuistung muuta tsirkuseks.
k
14. juuni 2017 07:44
Kaitsja peabki kõiki võimalusi kasutama ja kahtlusi edastama.
o
14. juuni 2017 09:54
Oi, oi, kes minu 12:49 kirjutatud kommentaari siia uuesti on kirjutanud, lihtsalt uue pealkirja lisanud? Mis komme see veel on?
j
Juhan/ 13. juuni 2017 14:14
Täielik kohtupidamise ressurssi raiskamine, õigusorganid vaadake mis toimub
m
maamiis/ 13. juuni 2017 14:12
Millal see kohtu irvitamine kaitsjate ja selle vanamehe poolt ära lõpeb, lihtkurikaelal oleks juba ammu trellid kinni laksunud. Tsirkus kuubis.
k
Keegi on jälle / 13. juuni 2017 14:04
töllile lilled pihku surunud.See on vist ka mingi idalaste komme,et mehele igal võimalikul juhul,lilled pihku suruda.

k
Kes/ 13. juuni 2017 13:37
sellele Savisaarele pidevalt lilli toob?Kas tal on jälle uuesti sünnipäev või on ta mõni lihtsalt lugupeetud persoon?Ma ei tea ühtki sellenimelist(kui loodusfotograaf välja arvata!),kellest lugu pidada.
t
ta koguaeg võtab sama pundi kaasa kohtumajja ,/ 13. juuni 2017 14:22
aga ikkagi sokk ja pläta , vat on tase ,eduu
t
tegelikul/ 13. juuni 2017 13:36
mks tembeldatakse inimene vargaks ,pätiks,kohus ju alles käib,keegi ju ei tea kuidas kohus otsustab.antud juhul on see inimese solvamine ja seda ei tohiks teha.miks sellised kommentaarid avaldatakse.
a
Aga/ 13. juuni 2017 15:10
lasku siis kohtul teha tööd, et saaks kiiresti tõestatud, et ei ole varas ja pätt. Mida kiiremini läbi saab, seda parem tervis.
j
ja/ 13. juuni 2017 17:53
Sina teed tööd? Tööaeg nagu aga sina siin usinalt kommimas.
m
Manna/ 13. juuni 2017 13:34
Poliitiliselt terve, kriminaalselt raskesti haige!!
v
vaheaegadel / 13. juuni 2017 13:31
võiks savikale lasta kõrvaklppidesse nõukariigi hümni ja paar vihmavarjuhoidjat võiks lõdvestusmassaazi pakkuda. hea raha eest saaks vanilla ninja ju ka. nalja saab. peaasi, et kohtus lusikat nurka ei viska.
e
ekstaole/ 13. juuni 2017 13:27
Eks selline kohtupidamine ongi mõnes mõttes naeruväärne, tõestus kui ebasäästliku kriminaalmenetluse on seadusandja välja mõelnud ja selle seaduseks valanud. Kohus ei saa siin midagi teha, kui sellisest naeruväärsusest pigistatakse välja kõik, mida välja pigistada annab. Onju täiesti arusaamatu, milleks peaks kõik menetlusosalised koos kaitsjatega tulema kohtusse selleks, et kuulata ühe menetlusosalise šõud ja siis uuesti mitmeks kuuks laiali minna. Kohutav riigi ja menetlusosaliste raha raiskamine, närvikulust rääkimata. Advokaatidel aga leib jookseb sirinal, mida vähem tööd kohtuistungil, seda lihtsam. Enamus kriminaalmenetlusest võiks selgelt olla kirjalikus vormis (sest juristide puhul pole kriminaalmenetlus mingi raketiteadus). Ärakuulamine peaks küll jääma, kuid selleks piisaks maksimaalselt 1-2 kahest korrast menetluse selles staadiumis, kus kõik tõendid juba esitatud on, kohtunikul asjast pilt ees jms. Tõendite esitamisel peaks olema kindel piir, kes hiljaks jääb tõendite esitamisega, sel oma viga, nii nagu haldus ja tsiviilasjadeski). Samas, kui esineb otsuse edasikaebamise ja alusetult süüdimõistmisega tekitatud kahju hüvitamise nõudmise võimalus, siis milleks korraldada sellist palagani kohtuistungina. Absoluutselt mittesäästva iseloomuga menetluskord! Ka kohtualusel on palju lihtsam, kui enamus menetlusest toimuks kirjalikus menetluses, v.a tõendite avaldamine ja max 1-2 kord ärakuulamine. Eestis ei ole mitte kohtunike puudus, vaid puudub piisav normistik, mis rikkumiste või vaidluste korral välistaks kohtumenetluse.
Näiteid jaburdamisest võiks tuua ka halduskohtumenetlusest, kus täna kehtiv kord võimaldab haldusorganitel täiesti tuimalt, kuid varjatult praktiseerida võimude lahususe ignoreerimist, tehes halduskohtust sisuliselt haldusorganite õigus-või tõeosakonna, kes on sunnitud tegelema haldusorganite poolt tahtlikult produtseeritud tahtliku jampsiga ja viibutama nende suunas üksnes sõrme.Sellise jama kõrvaldamiseks piisaks normist, mis kohustaks haldusorganit oma jampsi ise kõrvaldama ettenähtud tähtaja jooksul, kusjuures kehtestades kõrvaldamata jätmisele konkreetse vastutuse kas karistuse või muude õiguslike tagajärgede näol. Ja kui haldusorgan nõude esitamisel enda kokku keeratud jampsi ära ei kõrvalda, alles siis võiks tekkida õigus kohtu poole pöördumiseks. Jne jne
Kokkuvõtvalt. Kohtu üleuputamise tööga ei ole põhjustanud inimesed, ei hagejad, ei kaebajad ega ka mitte kurjategijad, vaid üleuputus on õigusloome ja ebapiisava praktilisusega menetlusõiguse tagajärjeks.
n
Nolop/ 13. juuni 2017 13:22
Varsti kuuleme meie kalli poliitiku tapmisest . Kuskil on tapvad jõud...
d
dr. Mõngel/ 13. juuni 2017 12:56
Savisaar hoiab suu lukus. Ja õige ongi. Sellises politseiriigis, kus ametnikud on saavutanud võimutäiuse, ei olegi enam midagi rääkida. Hukas on see riik. Ja see pole kiituselaul Savisaarele vaid tõdemus - see ühiskond on hukas.
s
Solei/ 13. juuni 2017 12:16
Tead, ausalt, ei huvita tema tervislik seisund .Kui julgesid teha, julge vastutada.
See paks on niigi teisest ilmast tagasi toodud, kuna ta on Savisaar, küll nüüd ka abi antakse.Ega teda tohi hätta jätta.

o
oh/ 13. juuni 2017 11:57
Täielik palagan. Kas tööd tõesti vähe? Venitaatakse ilma põhjuseta. Keskerakonna pooldaja ei ole aga kas Eestis kriminaale vähe, kelle üle kohut mõista, Need protsessid kestavad ka aastaid. Saaks siis vähe kiiremini. Aga see antud kaasus siin on halenaljakas etendus.
k
13. juuni 2017 13:07
Küsisid seda Savisaare kaitsja käest, miks ta venitab või kes sinu meelest see venitaja praegu on?
d
dr. Mõngel/ 13. juuni 2017 13:35
Kohtualune võibki venitada kui see on kaitseks hea. Antud juhul on venitamises süüdi prokuratuur oma käpardlikkusega. Saamatud on meil nii politseinikud, prokuratuur, päästjad kui kohtunikud.
o
oh/ 13. juuni 2017 14:12
jutt prokuratuurist ja muudest askapulkadest käibki. Molutavad ja venitavad ja kasseerivad raha. Plaan ka juba kaheks aastaks valmis. Ehk teeks 4 aastat seda teatrit? Lollidemaa.
t
Teeline/ 13. juuni 2017 23:01
Aga miks ta siis venitab, kui nii prillikivi on? Asi ikka selles, et ei taha oma tegude eest vastutada ja siis segatakse kõikvõikalike trikkidega kohtu tööd. Pealegi, kuna süüdistataval on esindajad olemas, ei ole tema kohalviibimine kohustuslik.
k
kolla/ 13. juuni 2017 11:17
Inimesi sureb ju meil iga päev ja kaunis erinevates kohtades,mis püha koht see kohtusaal siis on,et vana suli seal oma tuult ei tohi välja lasta?
o
olen nt. vähihaige/ 13. juuni 2017 11:03
ja mul on õigus tappa? vabastus kohtust?
t
Tervise eest vastutus/ 13. juuni 2017 10:58
ei ole alati enda teha! Eks saad teada, kui mõni kuri tõbi sind ootamatult tabab. Ilmselt noor veel ja arvad, et oled igavesti noor ja terve.
m
MMM/ 13. juuni 2017 11:37
Ei ole tõesti,saan aru ja mõistan.Aga kui palju on selliseid inimesi,keda lausa viiakse kohtusaali haigena ja keegi seal ei nõua ja ei saagi nõuda oma tervisele,,auditit,,Ei kutsuta kohtysaali ekxperte,kes annavad hinnanguid.Seaduse ees on ja peavad olema kõik võrdsed,nii ka härra Savisaar,kes vägagi hästi oskab manipuleerida ja viilida vastytysest kõrvale.Nii häid tingimusi,kui on seatud sellele mehele,ei saa ükski kohtyalune mitte kunagi.Nii,et pole vaja siin kirjutada tervise rikkest .Savisaar teadis täpselt,mida ta tegi aga lootis,et pääseb puhta poisina.Ka temasugustele peab kehtima seadus.
t
13. juuni 2017 12:49
Tule taevas appi, mis küsimus, milliseid rohte peab võtma. Kas Edgar siis siiani ei ole ravimeid tarvitanud, et ei tea, mida võtma peab.Ega ekspertarst talle rohte välja ei kirjuta. Ja iga natukese aja järel paus istungis? kasoma sünnipäeval, kuhu kõiki kutsus ja vene saatkonnas vastuvõtul ka pause pidas? Jube kui täiesti ametlikult on võimalik üks kohtuistung muuta tsirkuseks
ä
ärge võimalusel seda jama kajastege/ 13. juuni 2017 10:51
see on ikka täitsa lõpp, millist tsirkust saab seaduse raames korraldada
i
Ilmselgelt/ 13. juuni 2017 12:56
on Savisaare ainus soov Eesti kohtusüsteemi naeruvääristamine. Täpselt nii, nagu ta suhtub põlglikult Eesti riiki, teeb ta seda ka kohtuga.
j
13. juuni 2017 13:24
Just, ta pole kunagi, ei enne ega nüüd, andnud ühtegi intervjuud ega rääkinud kellestki, ilma ironiseerimata ja halvustamata.
m
mari/ 13. juuni 2017 10:39
Mida on siin arutada.Päti koht on vangimajas!
m
MMM/ 13. juuni 2017 10:33
Ei ole siin midagi,kui tegid-siis vastyta.Hiilib kõrvale ja loodab oma advokaatidele,mida Tallinna linn kinni maksab.Vastik oli vaadata,kui veeretati ta eile kohtusaali,ühe jalaga,tahtis tähelepanu.Miks ta oma hirmkallist jalga alla ei pannud aga kus sa sellega,tahtis näidata,kui väetike ta on ja tehakse liiga.Suli,selline!!!
j
13. juuni 2017 12:51
Ja jooksuga kihutati käruga kohtusaali, mitmel inimesel üle jalgade ja otsa sõites. Mis kaastunnet või poolehoidu peaks selline t o l amängimine tekitama.
k
Kannuseid teenivad tintlased lükkasid ise jalad ette invateel/ 13. juuni 2017 15:37
Ajakirjanikud hüppasid ette ,takistasid kitsal invateel invakäru liikumist ja kohtusse õigeaegset jõumist.
m
13. juuni 2017 15:54
mis jäävad siis nii hiljaks tulema, etjooksma peab ja teised kahte lehte laiali lükkama. Et hooga läbi?

k
kirbutsirkus/ 13. juuni 2017 10:21
on alanud.sõjamängud vist said läbi,algavad kohtumängud.miks peab kogu aeg mingi jama olema.eestis elu vist seisab nii kaua,kui ühest tugevast poliitikust on tehtud laip,kas poliitiline või päris.kui kogu ajakirjandus on savisaare jälil,siis selle varjus saab vaikselt midagi läbi suruda.ega ometi seda raudtee ehitust.või midagi muud
s
13. juuni 2017 12:55
sellist loba ei maksa ajada. Tugev poliitik ise on oma "laibastumisele" ikka tugevalt kaasa aidanud.
m
mis/ 13. juuni 2017 10:18
Väli siin mingeid korraldusi annab, kui kohtuarst on ka Väli,ometi oleks nagu pidanud olema naisterahvas.
m
13. juuni 2017 12:58
Mis korraldusi? Ajakirjanik Väli annab kohtusaalis toimuvast ülevaadet. Kohtuarst Väli ongi naisterahvas.Sellest ka ei suuda aru saada
k
Kes ikkagi/ 13. juuni 2017 10:15
vastutab, kui kui midagi parandamatut juhtub? Prokurör? Ekspertiisiarst? Kohtunik? Selliste hädadega inimese tervis on ettearvamatu. Vastutust ei võta ilmselt keegi.
m
13. juuni 2017 10:30
mille eest vastutab? Vana paks valimistel osaleb küll, selleks tervist jagub, kuid oma tegude eest vaastust ei suuda anda? Vastuseks sinu küsimusele, iga inimene vastutab oma tervise eest alati ise eelkõige. Kui jõuad teha kuritegusid, jõuad ka vastutada.
j
13. juuni 2017 13:04
Jah, muidugi, on näha, et kohtualune on harjunud mittemillegi eest vastutama. Isegi tervise eest peavad teised vastutama. Kas kõigil kohtualustel on sellised võimalused, istungil oma tervise eest hoolitsemine, loodud kui praegu Savisaarele?
n
ns/ 13. juuni 2017 13:08
Vastutab ekspertiisiarst.
t
tüüp tahab teada.../ 13. juuni 2017 13:33
... et kui öösel peaks infarkti saama, siis kes tagab talle arsti, kes teda 24h jälgiks - eestimaal on kümneid tuhandeid vanureid, keda ähvaradab sama oht - kes tagab neile ööpäevase arstliku järelvalve?!? ühejalgne on ikka nii õhku täis, et süda läheb pahaks...
l
Lugeja/ 13. juuni 2017 10:07
Ta ise ei pea iga päev kohal viibima. Las kohtunik tutvub süütõenditega. Savisaar niikuinii hoiab suu lukus nagu kapos.
v
vaataja/ 13. juuni 2017 10:05
Hakkavad juba tsirkuseetendused!
k
Keegi soe/ 13. juuni 2017 13:54
jaurab seal mingite vigaste plakatitega, ja üldse, kus Anu Saagim on?
t
tõsielust/ 13. juuni 2017 09:54
Eesti uudiseks nr. 1 jääb pikaks ajaks Savisaare kohtuprotsess.Kõik muud uudised on kõrvale lükatud.Ilmselt isegi saabuv terrorism ja sellest hoidumise teema ei ole enam in.
t
teadmiseks / 13. juuni 2017 09:51
Kohtuarst-ekspert teab ainulaadselt kui pikka aega Savisaar sellel kohtuprotsessil vastu peab- enne kui on mehega lõpp
m
Miks/ 13. juuni 2017 14:02
inimesed on tervise suhtes nii lõõpivad. Me kõik võime jääda haigeks.Kas siis on kerge,kui lõõbitakse?
n
13. juuni 2017 18:10
Nad ei lõõbi, nad lausa irvitavad. Jube!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee