Foto: Kenno Soo
Toimetas Marge Sillaots 12. juuni 2017 15:27
Täna kella kahe paiku toodi Viljandi kohtumajja 17aastase neiu tapmises kahtlustatav noormees. Politsei pidas tapmises kahtlustatavana kinni 21aastase varem kriminaalkorras karistatud mehe, kes on oma tegu tunnistanud.

Laupäeva pärastlõunal teatas Viljandi järve ümber kulgeval terviserajal olnud inimene, et heina sees lebab naise surnukeha. Laip oli Viljandi–Rõngu tee esimesel kilomeetril lõkkeplatsi juures mäenõlva all.

Tuttavate teada on Kadrinast pärit noormeest varem kriminaalkorras karistatud ja ta on vangis olnud. Kinnitamata andmetel läks toona alaealine kaheks ja pooleks aastaks trellide taha vägistamise paragrahvi alusel. Hiljem taotles ta tingimisi vabastamist, kuid kuritöö raskust arvestades ei kohus seda võimaldanud.

Juhtunu asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus. Seda alustati tapmise paragrahvi alusel.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri teatel pidas politsei laupäeva öösel Lääne-Virumaal kinni 21aastase mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada Viljandis noore neiu tapmises. Prokuröri sõnul on noormees oma tegu tunnistanud.

Prokurör Merike Tikk ütles, et kahtlustatav peeti kinni vähem kui ööpäev pärast uurimise alustamist. "Esialgsed tõendid ning kahtlusaluse ütlused viitavad kuriteole ja vägivaldsele surmale, kuid täpne surma põhjus selgub siiski lahangu käigus," ütles ta.

Viljandi jaoskonna juhi Künter Pedoski sõnul on selline raske kuritegu noore naise vastu üldiselt rahulikus Viljandis erandlik ja mõjutab olulisel määral sealsete elanike turvatunnet.

Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse välja ka tütarlapse surmale eelnenud sündmused. Esialgsetel andmetel olid kahtlustatav ja hukkunu omavahel tuttavad.