(Arno Saar)

Marju Lauristin on teatanud, et volikokku valituks osutumise korral lahkub ta europarlamendist - kas olete otsustanud, kuidas teie kavatsete talitada ses küsimuses?

Urmas Paet, Reformierakond: Mõni aeg tagasi muutis riigikogu seadust, mis võimaldab näiteks kohaliku omavalitsuse volikokku valitud riigikogu liikmel seal ka tegutsema asuda. Samas tunnistasid riigikogu liikmed, et selles seadusemuudatuses unustasid nad Euroopa Parlamendi liikmed ära. Seega eeldan siiski, et seadust korrigeeritakse ka Euroopa Parlamendi liikmete osas.

Enamikus Euroopa riikides on nii Euroopa Parlamendi liikmetel kui rahvusparlamendi liikmetel valituks osutumise korral võimalik tegutseda ka omavalitsuse volikogus. Nagu Eestiski koguneb omavalitsuse volikogu üldjuhul kord või paar kuus.

Seega, kui osutun valituks Tallinna volikokku ning riigikogu on seadust muutnud, siis asun ka Tallinna volikogu liikmeks. Kui riigikogu millegipärast seda ebakõla pole kõrvaldanud, et riigikogu ja Euroopa Parlamendi liikmed on omavalitsuse volikokku kuulumise mõttes erinevalt koheldud, siis ma paraku Tallinna volikogus tegutsema asuda ei saa.

Kaja Kallas, Reformierakond: Poliitika on definitsiooni kohaselt võitlus erinevate ideede üle, mille järgi me ühiskonnas elame. Ma toetan oma kandideerimisega neid ideid, mida me oma valimisprogrammiks kokku oleme pannud ja tahaksime Tallinnas ellu viia ning meeskonda, kes on valituks osutumisel võimeline neid ideid Tallinnas teostama. Ma ei kavatse Euroopa Parlamendi saadiku mandaadist loobuda Tallinna volikogu kasuks.

Jaga artiklit

15 kommentaari

H
Hõisaa !  /   09:37, 13. juuni 2017
Huvitav, et oravitel on käes koerapulmad. Häda ajab koera kuuti, orava röstrisse.
:
:)  /   08:43, 13. juuni 2017
Minu arust on suur vahe kas lähed Tallinnast või lähed Brüsselist . Aga vaja ju ikka oma tagumik ajada 10 tooli peale k6igil . Ja siis tuleb tegelikkuses pole asja ühelgi kohal.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis