Eesti uudised

Juulist hakkab riik maksma lasterikka pere toetust

Toimetas Maria Rozbaum, 12. juuni 2017 09:26

24 KOMMENTAARI

k
keegi/ 13. juuni 2017 12:18
Arvan et Eestis tuleks igasugused alimendid jms ähvardusrahad ära kaotada et mehed julgeks rohkem lapsi teha...vastasel juhul nagu yanatoom ütles: eestlane on väljasurev rahvus ja keel.Võiks olla ühtne üleriigiline lastetoetuse maks palgast või ka muudelt maksudelt: näiteks kaubanduses käibemaksule mingi kokkuleppeline % juurde mis läheb rangelt ainult lastetoetuse fondi.See praegune süsteem kus kõik on stressis et kas ja kuidas lapsi kasvatada saab ja kas keegi võib tulevikus ähvardada sanksioonidega kui pereelu ebaõnnestub...on täiesti jabur ja läbikukkunud ühiskonna mudel.Pisirahvale on vaja teistsugust mudelit ja ühtn panustamine rahvaarvu tõstmiseks oleks kõige kindlam viis.Lõpuks on lapsed need kes taastoodavad riigi rikkust tulevikus: see laste toetuse fond on nagu investeeringu fond tulevikku.
t
To keegi/ 13. juuni 2017 13:42
Maailmas on piisavalt inimesi ja Eesti muideks on maailma osa mitte eraldiolev planeet. See süsteem eeldab ju järjest enam kasvavat elanikkonda, aga see pole jätkusuutlik. Mehed julgeks rohkem lapsi teha siis kui alimente ei eksisteeriks? Yeah right, julgeks rohkem putku panna pigem. Ja miks peaks alimendid ära kaotama, miks üks mees üldse selle pärast peaks kartma? Heal mehel ei ole põhjust karta, need kes kardavad ja seepärast lapsi ei tee on täiesti õige otsuse teinud.
a
Airi/ 13. juuni 2017 11:19
Mul on sügavalt ükskõik, maksku või 1000 euri. Endal on üks laps ja raha pärast küll kolme last tegema ei hakka.
t
to Airi/ 13. juuni 2017 22:36
mõistlik inimene ei tee lapsi raha pärast aga käisin Jõgevamaa kolkas kaupluses ja kõik naised olid sealkandis rasedad. oh, seda rõõmu, ega rasedus ei sega ju ka suitsetamist ega napsi ostmist...
m
mu naabrinaise mees läks soome traktoristiks/ 13. juuni 2017 22:37
ja saab soomest oma 3 lapsele lastetoetust aga nüüd kui eestis toetus suurem peaks nad eestist toetust saama?
h
12. juuni 2017 23:22
huvitav, et halvustavad sõnad sobivad igati (sigimeja nugised jt), kuid minu reaalset minevikku ja praegusaega kajastav kommenaar, kus polnud ühtki labasust, ei sobinud moderaatori meelest
k
kas keegi märkas/ 12. juuni 2017 20:14
kui väike oli see arv, kui palju neid toetusi saavaid peresi on?
Eestis on ainult 18 000 perekonda, kus on kolm ja enam alaealist last... ja ma arvan, et siia ongi koer maetud - selleks, et eestlaste hulk kasvaks või vähemalt ei langeks, peab iga sünnitusvõimeline naine saama vähemalt kolm last - ja ma arvan, et sealt võetigi see et toetuse saavad pered kolme alaealise lapsega... Ja muide, kolme alaealise lapse kõrvalt tööl käimine tänapäeva oludes võib osutuda parajaks logistika meistriteoseks.
e
eelmisele/ 13. juuni 2017 09:45
no pereemale 300 euroga kompenseerida kolmanda lapse olemasolu ja sündi, see on nali. ma esmalt vanaemana arvasin, et kolmas laps peres hakkab saama 500. aga ei, kokku kolm saavad 500. tehke jagamistehe ja mu tütre olukord on pea sama mis enne. valitsus oskab ikka naisi narritada.
l
Liisu/ 13. juuni 2017 12:06
Jah laste kõrvalt on tööl käimine keeruline. Sama kaua peab kodus olema siis kui sul on üks laps haige või kõik kolm korraga. Mis siis veel saab kui see üks ja ainuke on erivajadusega...
Kas me hakkame normaalseks pidama seda, et lastega pered saavad riigipalka ja ei plaanigi omalt poolt muud panust anda kui sigida? Jõgevamaal oli juba praegu kasulikum lapsi teha kui tööd otsida. Teatavasti on selliseid maakondasid rohkem.
x
xxx/ 12. juuni 2017 19:26
Lasterikkad pered on nii kaua kui ma mäletan (olen 58 a) ikka kellelgi jalus, ikka on nad ka mingit toetust saanud, ikka on nad ka toetusest ilma jäetud, ikka on nad poliitikute mängukannid.
Nõuk. ajal said kõik 3- ja enamalapselise pere lapsed koolis tasuta toitu. Samas vallaema toetus oli 4 rubla - nuta või naera. Kui "maa tuli täita lastega", said 4 lapsega pered tõendi ettenäitamisel kaerahelbeid, 3liitrse purgiga ploomimahla ja jõleda maitsega imikupüreesid, ettetellimisega sai ja puuvillaseid tavalisi sukkpükse jm pudukaupa; kui Lauristin oli sots. minister, lubati paljuapselistele kvartalis väikest lisatoetust, see võeti ruttu päevakorrast maha. Koolis, kus mu laps õppis, sai hea õppeedukusega paljulapselise pere laps 800 krooni toetust, nii et sai talle korralikud saapad osta, millega käis mitu talve. Lastele anti ja lastelt võeti kogu aeg. Nüüd on mu kõik neli last täiskasvanud tublid inimesed ja ma poleks neist kedagi sünnitamata jätnud raha tõttu. Nüüdsel ajal on võimalused ja ahnus ja ebavõrdsus nii suureks paisunud, et anna raha palju annad, ikka on vähe, sest alati on veel midagi, mida oleks tore omada. Ja kõik need raviarved, korterilaenud, autoiiisingud - jube! Laserikases peredes on reeglina üks asi, mida osta ei saa -- see on üksteisest hoolimine. Riided kuluvad, mänguasjad tüütavad ära, sõbrad reedavad, kallis ringis või muusikakoolis selgub, et annet polegi, aga see kõik on tühine hooliva koduga võrreldes-
e
Ei oska öe/ 13. juuni 2017 16:33
Päris ei saa nii öelda, et lasterikastes peredes on üksteisest hoolimine ja väiksemates peredes pole. Tunnen mitmeid suuri peresid, kus vanemad on täiesti tavalised korralikud tööinimesed, kuid ega need lapsed üksteisest väga ei hooli. Vanematel pole samuti nii väga palju aega hoolida, kuna palju aega kulub olmemuredele. Seega armastavad need lapsed pigem sugulaste-tuttavate juures olla, kus pere väiksem ja nad saavad rohkem tähelepanu.
8
80-ndatel..../ 13. juuni 2017 16:49
....oli vallasema igakuune toetus 25- rubla. Tean, sest sõbranna sai.
e
endine/ 13. juuni 2017 18:59
Ei tea, mina sain sain 4 rubla. aasta siis oli 1981. Hiljem see suurendati 20 rublani. See oli juba arvestatav raha, mõned ei abiellunud lapse isaga just selle toetuse pärast. Tegelikult andis issi raha küll. Toetust maksti siis, kui lapse sünnitunnistusel oli isa nimi pandud kirja ema ütluse põhjal. Seega siis, kui issi polnud SAKSis kaasas oma isadust kinnitamas. Ka polnud Vallasema-nimetus eriti auväärne. Paljud üksikemad kandsid abielusõrmust sõrmes, et poleks nii häbi. Jah, nüüd on teised ajad, teised mured.
t
Teerull/ 12. juuni 2017 16:09
Loodetavasti ei kuule nüüd siis ühegi nn suurpere suust, et elavad vaesuses. Ääretult inetu on 1 ja 2 lapselisi peresid niimoodi mõnitada.
<
12. juuni 2017 16:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
,,,/ 12. juuni 2017 16:20
ehk pääsed sina ja su lähedased sigimisest. kindlasti on teil ajude asemel suured arbuusid.
j
jj/ 12. juuni 2017 15:56
ltore, et see puudutab neid peresid, kus on kolm last. 300 € on suur abi.
Üldjuhul on palju lapsi ikka neil, kelle sissetulek pole kiita. Sest need pered ELAVAD. rikkurite pered mängivad elu ja haaravad ka võrdselt lastetoetusi, ehkki neil pole seda oma tuhandete juures vaja. Kui palju on neid , kes loovutavad oma mittevajaliku lastetoetuse kehvemate perede tarbeks ametlikult. On neid üldes mõni? Vist ei ole. No muidugi, miks nad ei peaks TOETUSI vastu võtma. Kõik lapsed on ju võrdsed.
e
ei ole lapsed võrdsed,/ 12. juuni 2017 20:30
laste elukvaliteet sõltub vanemate rahakotist. Rikkurid naeravad selle peenraha üle, paljudel on see aga lausa ellujäämise küsimus.
k
13. juuni 2017 08:15
Kui palju Teie arvates siis neid rikkureid Eestis ka on? Kas Te peate näiteks 1000 eurost netopalka saavat inimest ka rikkuriks?

m
martin/ 12. juuni 2017 15:44
Kelle arvalt? See on jälle see teiste raha ümber jagamine. Las ikka igaüks ise maksab oma laste eest, mitte teiste tasku pole vaja ronida. Eesti on ikka sotsialismist nii läbi imbunud.
p
P3t5/ 13. juuni 2017 13:27
ära siis riigi käest ka midagi taha.
Miks peaks minu lapsed oma maksudest sinusuguse pensioni või arstiabi maksma.
j
j/ 12. juuni 2017 13:20
Kuskilt on silma jäänud lause , et need kes saavad ka vanemahüvitist alla pooleteist aastase lapsega need seda 300e lisaks ei saa... Ei tea kas vastab tõele?
l
L/ 13. juuni 2017 00:27
Raha makstakse perekondadele, kus kasvab kolm last. Seda makstakse iga kuu alates kolmanda lapse SÜNDIMISEST kuni vanima lapse 16-aastaseks saamiseni. Juhul kui laps jätkab õpinguid, siis kuni tema 19-aastaseks saamiseni
selline info on kirjas kolmaslaps.ee lehel
h
h/ 13. juuni 2017 15:05
Tundub ebareaalne, et kolme lapse pealt maksab siis riik kokku 500e pluss veel vanemahüvitis mis on miinimumina 460e
a
Ahmed/ 12. juuni 2017 11:38
Väga hea. Kohe tuleme ja sigime.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee