Foto on illustratiivne (Elen Kontkar)

Juulist hakkab sotsiaalkindlustusamet maksma kolme- ja enamlapselistele peredele lasterikka pere toetust. Perele, kus kasvab kolm kuni kuus last, makstakse 300 eurot ning perele, kus kasvab seitse ja rohkem last, makstakse 400 eurot kuus lisaks kehtivale lapsetoetusele.

Kahe toetuse peale kokku saab näiteks 3 lapsega pere 1. juulist 500 eurot kuus ja 7 lapsega pere saab igakuiselt 1000 eurot. Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõuniku Merlin Looritsa sõnul uut taotlust lasterikka pere toetuse saamiseks esitada ei ole vaja.

"Toetus lisandub perele väljamakstavatele toetustele automaatselt," ütles Loorits ning lisas, et selliseid peresid, kellele toetus automaatselt 7. juulil üle kantakse, on umbes 18 000.

Perehüvitiste eesmärk on lapse kasvatamisega seotud kulude osaline katmine, seda makstakse vanemale, kes last igapäevaselt kasvatab. „Näiteks peres, kus on 2 last ühisest abielust ja abikaasal on 1 laps eelmisest kooselust, siis see vanem, kellele täna maksame lapsetoetust, hakkab saama ka automaatselt lasterikka pere toetust,“ selgitas Loorits.

Erandiks on olukord, kus laps elab vanemate lahku mineku järgselt võrdselt kahes peres. Sellisel juhul lepivad vanemad kokku, millise pere koosseisus laps on.

Lasterikka pere toetusele on õigus ühel vanemal, eestkostjal või hooldajal, kelle peres kasvab kolm või enamat lapsetoetust saavat last. Toetust makstakse kuni lapse 16-aastaseks saamiseni või lapse õppimise korral kuni tema 19-aastaseks saamiseni.

Jaga artiklit

24 kommentaari

K
keegi  /   12:18, 13. juuni 2017
Arvan et Eestis tuleks igasugused alimendid jms ähvardusrahad ära kaotada et mehed julgeks rohkem lapsi teha...vastasel juhul nagu yanatoom ütles: eestlane on väljasurev rahvus ja keel.Võiks olla ühtne üleriigiline lastetoetuse maks palgast või ka muudelt maksudelt: näiteks kaubanduses käibemaksule mingi kokkuleppeline % juurde mis läheb rangelt ainult lastetoetuse fondi.See praegune süsteem kus kõik on stressis et kas ja kuidas lapsi kasvatada saab ja kas keegi võib tulevikus ähvardada sanksioonidega kui pereelu ebaõnnestub...on täiesti jabur ja läbikukkunud ühiskonna mudel.Pisirahvale on vaja teistsugust mudelit ja ühtn panustamine rahvaarvu tõstmiseks oleks kõige kindlam viis.Lõpuks on lapsed need kes taastoodavad riigi rikkust tulevikus: see laste toetuse fond on nagu investeeringu fond tulevikku.
A
Airi  /   11:19, 13. juuni 2017
Mul on sügavalt ükskõik, maksku või 1000 euri. Endal on üks laps ja raha pärast küll kolme last tegema ei hakka.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis