(TEET MALSROOS)

Kaunil suve hakul pidasid Reformierakond ja sotsid oma üldkogusid ning mõlemal üritusel pani erakonna juhtide räägitu poliitikahuvilise kukalt kratsima. Reformierakonna juht Hanno Pevkur keskendus küll oma partei ajalooliste saavutuste üleslugemisele, mille kallal praegune võimuliit armutut rüüstamistööd teeb, kuid mida on valijal peale hakata teadmisega, et oravate võimu ajal oli kõik parem?

Sama kehtib ka sotside kohta – Jevgeni Ossinovski keskendus kirglikult Reformierakonna tümitamisele ega hoidnud seda tehes kokku ei värve ega kujundeid. Kui abielupaaride puhul ei peeta kultuurseks pärast lahutust teist poolt avalikult taga rääkida, siis miks peaks erakondade puhul olema teisiti? Seda enam, et sotsidel on kõlvanud just Reformierakonnaga mitmel-setmel korral ühist valitsust moodustada. Aga võib-olla just Reformierakonna puudli väljateenitud hüüdnimi paneb nüüd sotse seda ägedamalt oravaile hambaid näitama. Kummalisel kombel jagus Ossinovskil tähelepanu küll oravaile, kellest opositsioonis ju praegu midagi ei sõltu, kuid sootuks käsitlemata jäi sotside praegune koalitsioonipartner Keskerakond koos oma paljude küsitavustega. Vahel on vaikus kõnekamgi valjusti karjumisest.

Mõlema ettekande puhul tahaks öelda – seda, mis on halb, teame niigi, kuid milline on kahe erakonna positiivne programm? Vastanduda ja klassiviha kütta on lihtne. Sotsidest on see seda kummalisem, et nad pole ju opositsioonis, vaid võimupartei. Seega ei takista miski neil oma säravaid ideesid ellu viimast, kuigi avalikkuses keerleb jutt peamiselt magusa- ja muude maksude ümber. Ossinovski küll imestas, miks räägitakse nii palju õlle hinna tõusust, kuid kas polnud tema ise see, kes tahtis alkoholiturismi tõsta Eesti eesistumise põhiküsimuseks.

Ja lõputu kiitlemine, kuidas töötajale jääb alates järgmisest aastast iga kuu kätte üle 60 euro, tuletab meelde vanasõna – enne mune, siis kaaguta. Eriti siis, kui politoloogid ennustavad, et ka värskelt remonditud valitsus ei pruugi sügisesi kohalikke valimisi üle elada. Nii ei pruugi olla sugugi üllatav, kui valitsuspiruka ümberjagamisel sotsid jällegi koos oravatega leivad üht kappi panevad – kohe näha, et vanad sõbrad.

Jaga artiklit

30 kommentaari

R
reede  /   22:34, 14. juuni 2017
Rakveres laiutab ämääriklaste uksetehase prügimägi paarisaja meetri kaugusel Pomerantsiuse kodust ja häda pole midagi Eesti omanik oleks juba ammu trahvidega lämmatatud Niipalju siis eesti asjast Keskerakonnale kuluks küll ära võimu kaotamine aga ega seegi neid rattajürkat paksumargareetat ega blondiini targemaks tee Oravatel on vähemalt mõnigi normaalne mees välja pakkuda va rollotajad vene eruohved ja sokikudujad
P
paadipõgenik  /   07:58, 13. juuni 2017
Vaatasin eile Savisaare kohtusaagat ja seal esines mingisugune moslem,huvitav kas need pagulased on nüüd riigi palgale suunatud või

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis