Michael Jackson seljatas laulupeo ja Rock Summeri

25. august 1997 00:00

Reede õhtul toimunud Michael Jacksoni kontsert seljatas Eestlastele aastakümneid suurima osavõtjate arvuga olnud laulupeo ja Rock Summeri.

Reede õhtul kogunes Jacksoni kontserdile korraldajate sõnul umbes 70 000 inimest, neist paar tuhat olid seotud kontserdi korraldamise ja pressiga, ütles kontserdi pressiesindaja Jüri Pihel.

Esmaabi tuli anda vaid mõnekümnele inimesele, neist peamiselt hüsteerikutele või minestanuile. Pihel tõi näiteks Saksamaal toimunud Jacksoni kontserdi, kus samasuguses massis tuli esmaabi osutada tuhandele inimesele.

Lasnamäe politseijaoskonda esitati laupäeva hommikul paarkümmend avaldust autodesse sissemurdmiste kohta, ütles Lasnamäe politseijaoskonna korrapidaja. "Peamiselt varastati autodest makke, kuid ühest autost läks kaduma ka kaks tuhat krooni raha," rääkis korrapidaja. "Palju oli ka lihtsalt huligaanitsemist ja uste ning akende lõhkumist."

Kõige suuremad ummikud oli lauluväljaku ümbruses enne kontserdi algust ja selle lõppedes. Pirita politseikonstaabli sõnul kestsid ummikud kuni kella kaheni öösel.

Laupäeva pärastlõunaks oli seitsmekorruselise maja kõrgune lava lahti monteeritud ning viimased veoautod asusid teele. Helitehnika saadeti Soome laupäeva hommikul.

Õhtuks oli koristatud ka lauluväljakul vedelenud praht. "Kuna kontsert möödus kenasti, ei ole välistatud, et Eestimaa saab veel näha maailmamuusika tõelisi tähti," rääkis Pihel. (BNS)