10. juunil leiti Viljandist 17-aastase neiu surnukeha. Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Merike Tikk ütles, et tapmises kahtlustatav peeti kinni vähem kui ööpäev pärast uurimise alustamist.Foto: Kenno Soo
Õhtuleht.ee 11. juuni 2017 15:06
Möödunud öösel pidas politsei Lääne-Virumaal kinni 21-aastase mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada Viljandis noore neiu tapmises. Prokurör Merike Tiku kinnitusel tunnistab tkahtlustatavana kinni peetud noormees oma süüd, ta tundis ka ohvrit. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Merike Tikk ütles, et kahtlustatav peeti kinni vähem kui ööpäev pärast uurimise alustamist.

„Esialgsed tõendid ning kahtlusaluse ütlused viitavad kuriteole ja vägivaldsele surmale, kuid täpne surma põhjus selgub siiski lahangu käigus,“ ütles Tikk.

"Täna teadaoleva informatsiooni põhjal oleme seisukohal, et prokuratuur taotleb kohtult kahtlustatava vahistamist, kuid lõpliku otsuse selle osas langetame pärast esmaste lahangutulemuste saamist,“ lisas prokurör. 

Prokuröri kinnitusel tunnistab tütarlapse tapmises kahtlustatavana kinni peetud 21aastane noormees oma süüd, ta tundis ka  ohvrit. 

Viljandi jaoskonna juhi Künter Pedoski sõnul on selline raske kuritegu noore naise vastu üldiselt rahulikus Viljandis erandlik ja mõjutab olulisel määral kohalike turvatunnet.

„Andsime politseinikena endast parima, et võimalik kahtlusalune kiirelt välja selgitada ja kinni pidada. Kuigi noore inimese elu see tagasi ei too, saame kinnitada, et kahtlustatav on kinni peetud ja uurimise all,“ ütles Pedosk.

Kriminaalmenetluse raames selgitatakse välja ka neiu surmale eelnenud sündmused. Esialgsetel andmetel olid kahtlustatav ja hukkunu omavahel tuttavad.

Kriminaalmenetlus käib tapmist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel ja kriminaalasja uurimist juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Lõuna prefektuur.