Pilt on illustratiivne ja ei ole seotud konkreetse sündmusegaFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 10. juuni 2017 19:25
Ööl vastu tänast sai Muhu merepääste seltsi Puise üksus merevalvekeskuselt teate, et Matsalu lahel on nähtud kolme punast raketti.  Seltsi Facebooki lehe teatel veetsid Puise üksus ja Politsei- ja piirivalveameti Haapsalu SAR toimkond selle tõttu öö merel.

Muhu merepääste seltsi Facebooki leht jagas otsingutel osalenud Joel Tammeti facebooki postitust, kelle sõnul toimusid otsingud kuni kella poole neljani hommikul.

„Otsinguga olid intensiivselt ja otseselt tegevad vähemalt 6 inimest: merevalvekeskuse koordinaator, Puise SAR kaks inimest, Haapsalu SAR 3 inimest. Lisaks kolm alust: Puise SAR kaater, Haapsalu SAR kaater + operatiivpaat,“ kirjeldas Tammet ressursside kulu.  Lisaks rakendati otsingutel ka binoklit, prožektorit ja statsionaarset käsitermokaamerat.

„Kuivõrd laht oli põhjalikult läbi otsitud nii prožektorite, binoklite ja termokaameraga, tegevust, avariste, inimesi, aluseid vms ei leitud, andis Merevalvekeskus kell 03.06 kõigile otsingul osalejatele käsu otsingud lõpetada ning suunduda kodusadamatesse.

Puise SAR sai otsad kinni ja paadi klaariks sadamas kell 03.30,“ kirjutas Tammet.

Tammeti hinnagul on üsna tõenäoline, et kogu selle operatsiooni põhjustas kellegi mõtlematu tegu lasta naljapärast punaseid rakette õhku.  Sellega seoses palub Tammet kõigil meelde jätta, et punane rakett on alati hädamärk ning rahvusvaheliste lepete järgselt algatub punast raketti nähes alati otsinguoperatsioon.