Riikliku ilmateenistuse vahendusel tuleb nädalavahetus soe ja päikseline. Seda tuleks täiel rinnal nautida, sest esmaspäeval läheb ilm taas jahedaks ja vihmaseks.

Laupäeval (10.06.) madalrõhuvööndi mõju väheneb ja veidi mõjusamaks saab nõrk kõrgrõhuväli. Päeval areneb pilverünki, aga tänastel andmetel neist suuremat sadu ei tule. Mandril on tuul nõrk ja muutliku suunaga, saartel pöördub päeval kagusse ja on pisut tuntavam. Õhutemperatuur on öösel 6 kuni 11, päeval 19 kuni 22 kraadi, jahedam on meremõjuga rannikul.

Pühapäeval (11.06.) on Eesti kohal kõrgrõhuhari ja öö on sajuta. Päev on ka suurema sajuta, vaid mõnest üksikust pilverüngast pole lühiajaline vihmahoog välistatud. Tuul on öösel nõrk ja valdavalt idakaarest, päeval pöördub edelasse ja õhtuks tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 20 kuni 23 kraadi, jahedam on meremõjuga rannikul.

Esmaspäeva (12.06.) ööga kõrgrõhuhari taandub. Ilm on veel sajuta, aga tugevneva edelatuulega. Öö hakul on veel laialdaselt selget taevast, pärast keskööd pilved juba tihenevad ja saartele jõuavad vihmapilved. Õhutemperatuur on 8 kuni 13 kraadi. Päevaks laieneb Skandinaaviast madalrõhkkond üle Läänemere. Vihmasadu levib üle Eesti. Edelatuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb 17 kuni 18 kraadini, Ida-Eestis jääb temperatuur veel 20 kraadi ümbrusse. Sajupilvede all on aga sooja vaid 13 kraadi piires.

Jaga artiklit

9 kommentaari

O
oh  /   15:36, 11. juuni 2017
Kahju kohe inimestest, kes oma aega millegi sisukamaga täita ei oska ja peavad niimoodi maas lebama.
D
Dame Ali  /   21:02, 10. juuni 2017
seda pilti vaadates tunnen noortele päevitajatele kaasa - 40selt on juba nägu nagu tallanahk, halva struktuuriga, kole ja rikutud...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis