Eesti uudised

PÖÖRANE: Kas lapsekäruga tõmmu mees tõesti röövis Tõrvas invaliidi? (199)

Arvo Uustalu, 9. juuni 2017 23:39
Foto: Aldo Luud
Soomest oma lapse ema juurde tulnud mees rebis õpiraskustega nooruki pikali ning põgenes haarates kaasa tolle rahakoti ja mobiili

"Võtsime peale tööd sõbraga kinomaja taga pargis väikesed õlled, kui kuulsin purskkaevu juurest hullu lõugamist. Natukese aja pärast pani see Alžeeria vend lapsekäruga üle mätaste ja läbi kraavi, nii et imik oleks peaaegu välja lennanud,“ meenutab Tõrvas elav mees teisipäevaõhtust pöörast röövi.

Anna siia my bank!

Väike Tõrva linn kihiseb nagu mesilastaru. Kes nimetab röövis kahtlustatavana kinni peetud ja tänaseks vahi alla võetud 27aastast tõmmut verd meest moslemiks, kes pagulaseks või koguni tulnukaks, kuid kohalike elanike tonaalsus on selge – multikulti on jõudnud Valgamaa väikelinna.  Röövi ohvriks langenud noormehe ema kirjutas Facebookis: „Eile ründas Tõrva linnas elav moslem minu poega päeva ajal pargis. Nägi, et poeg võttis pangaautomaadist raha ja läks parki. Seal tuli moslem tema juurde ja kärkis anna siia my bank. Poeg ei andnud talle midagi ja seepeale tõukas moslem poisi pikali, võttis tema telefoni ja raha ja lidus minema.“

Rünnakupäeval juhtumisi kinomaja taga pargis viibinud mees ütles Õhtulehele, et päris röövi hetke ta ei näinud, küll aga vahetult sellele järgnevat.

„Vend tormas selle lapsekäruga sellise hooga meist mööda, et jõudsin vaid mõelda, et püha jumal, mis tol viga on? Pani Roosi tänava suunas ja sealt ilmselt kodu poole. Keegi tuli jooksuga ja küsis, ega sa ei näinud, kuhu see pagulane lidus? Ütlesin, et üks pani lapsekäruga just siit mööda. Tüüp ütles, et see käruga mees läks S…le kallale. Too oli siitsamast pangaautomaadist võtnud 55 eurot välja ja pagulane oli ta pargis pikali väänanud. Siis hakanudki S… lõugama, et keegi appi tuleks,“ räägib ta.

Ühe Tõrva mehe sõnul on ta ründajaga varem juttu ajanud ning too kinnitas talle, et on Prantsuse kodakondsusega Alžeeria juurtega mees.

„Kas moslem või mitte, seda ma ei tea, aga Alžeeria on ju moslemimaa. Mees elas pikalt Soomes, kus ta ka ühe Tõrva neiuga tutvus. Neil olid kaksikud, aga üks laps kahjuks suri. Aga see on küll pull, et nüüd laps kaasas röövima minnakse. Muidu tundub täitsa normaalne mees,“ imestab ta.

Ta lisab, et tegu oli eriti hullumeelne seetõttu, et turvakaamerad on südalinas üleval. „See on küll kindel, et S… ise tüli ei norinud. Ja kui oligi mingi arusaamatus, siis miks peaks arusaamatuse peale võtma ära teise inimese telefoni ja rahakoti?“ küsib ta.

Ohvri ema sotsiaalmeedia kommentaari kohaselt pääses tema poeg küll kergelt, kuid siiski on tal väiksemaid vigastusi silma ümber ja sõrmenukkidel.

„Vanakurat oli poisile rinnale istunud ja ei lasknud lahti enne kui rahakott ja taskust väljatulnud telefon käes ja pani putket,“ kirjutas ta Facebookis.

Ohvri ema lisas, et röövitud summa oli tühine, kuna enamiku rahast oli poeg pannud mitte rahakotti, vaid püksitaskusse. Postitused on ohvri ema tänaseks maha võtnud. Vahi alla võetud mehe elukaaslase sõnul seetõttu, et ohvri ema mõistis selgituste järel, et tegu oli arusaamatuse, mitte rõõviga.

Politsei pressiesindaja Kerly Virk tõdeb, et politsei ei saa avaldada andmeid, mis on delikaatsed, sealhulgas on delikaatsed andmed seotud usuga. Küll kinnitab ta, et kinnipeetu ei ole Eesti kodanik.

Üks asi kripeldab aga veel kohalike südamel. „Röövli äiakodu tehti aprillis „Kodutunde“ saate ajal korda, aga tema läks invaliidi röövima. Tüdrukukese emast on kahju. Tal on raske haigus ja nüüd tõi lapse isa veel selle jama ka kaela,“ räägib üks Tõrva naine.

Tõrva linnapea Maido Ruusmann ütles Õhtulehele, et linnas otseselt pagulasi ei ela, kuid ei saa välistada, et keegi on näiteks mõne teise riigi kodanikuga abiellunud.

Automaat neelas kaardi

Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Valdo Gerassimovi sõnul on kuriteos kahtlustatav mees kohtu loal vahi alla võetud ning juhtumit käsitletakse röövimisena. "Kahtlustatava ja kannatanu vahel toimus rüselus, mille käigus kannatanut ei löödud, vaid suruti ta vastu maad ja võeti ära tema mobiiltelefon ja rahakott,“ ütles prokurör. Tema sõnul sai rüselus alguse arusaamatusest.

„Sellised juhtumid ei ole Eestis erandlikud ning ei ole olnud põhjuslikus seoses inimese päritolu, rahvuse või usulise eelistusega,“ ütles Gerassimov.

Juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Röövis kahtlustatava elukaaslane kinnitab, et tema lapse isa astus korraks pangaautomaadi juurest eemale, et nutvat last rahustada. Paraku jäi kaart automaati. Ta nägi, kuidas üks noormees raha automaadist välja võttis ja eemaldus. „Elukaaslane arvas, et noormees lahkus tema kaardiga ja läks seepärast talle järgi. Kas kujutate ette, et normaalne inimene läheb lapsekäruga röövima?“ küsib ta.

Ta lisab, et on vestelnud ka noormehe emaga, kes oleks nõus isegi politseile tehtud avalduse tagasi võtma, kuid seda enam teha ei saa, kuna juhtumile on antud ametlik käik.

Samal teemal

27.05.2017
Sisserändajate korterid: röögatud hinnad, närused elamistingimused ja libalepingud