Hawaii loodusFoto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 9. juuni 2017 22:06
Vaikses ookeanis asuva saareosariigi valitsus otsustas, et kuigi Ühendriigid tervikuna astuvad president Donald Trumpi juhtimisel Pariisi kliimaleppest välja, siis Hawaii jätkab. Pittsburghi linnapea aga tegi Pariisiga oma kokkuleppe. Nende meelsust jagavad paljud teised linnad ja osariigid.

USA president Trump teatas, et tema riik enam kliimaleppes ei osale, või siis peavad USA-l olema senisest paremad ja õiglasemad tingimused. Pariisi kliimaleppe põhimõtted on tegelikult suhteliselt vabad: iga riik valib ise vahendid, kuidas keskkonna saastamist vähendada ja tähtaja, milleks see tehtud peab saama. Sanktsioone endale seatud eesmärkide mittetäitmise eest ette nähtud ei ole.

"Minu poolt hääletasid Pittsburghi, mitte Pariisi kodanikud," kinnitas president oma kõnes 1. juunil. Paraku tuli välja, et linna valik selles väljaütlemises oli pisut ebaõnnestunud. Pittsburghi linnapea Bill Peduto on nimelt Pariisi kliimaleppe tulihingeline pooldaja. The Telegraphis ilmus 7. juunil tema ja Pariisi linnapea Anne Hidalgo ühispöördumine, kus kirjutajad mõistavad hukka kahe linna üksteise vastastena esitlemise. "Kuigi meid eraldavad ookean ja erinevad keeled, ühendab meid soov teha seda, mis on parim meie kodanikele ja planeedile," seisab pöördumises.

Mõlemad meerid jätkavad pöördumises kirjeldustega kummagi linna saavutustest keskkonnakahjude vähendamisel. Pittsburghis on taastuvenergia valdkonnas tööd leidnud 13 000 inimest. Kaks linnapead sõlmisid omavahel "meie oma kliimakokkuleppe".

Päev varem, 6. juunil võttis Hawaii osariik vastu seaduse, mille kohaselt hakkab Hawaii Pariisi kokkulepet iseseisvalt järgima. Kuberner David Y. Ige allkirjastas eelnõud, mis peaksid vähendama kasvuhoonegaaside teket ja edendama pinnasekaitset. Kuberneriga liitusid osariigi linnapead. "Saareosariigina mõistame eriti teravalt seda, kui habras on meie looduslik keskkond," ütles kuberner Ige.

Seni on Hawaii ainus osariik, mis on Pariisi kokkuleppe järgimiseks ametliku sammu teinud. Juuni algul asutatud USA Kliimaliitu kuuluvad hetkeseisuga üle kümne osariigi, Hawaii kaasa arvatud. Ameerika linnadest kavatseb Pariisi kokkulepet järgida 250. Neis linnades elab kokku 56 miljonit inimest. 

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Sjsnsn 10. juuni 2017 06:58
Pariisi lepe on järjekordne ...teate külle kelle...vaimusünnitus. see on täpselt samasugune suur suur soga nagu Al Gore'i globaalne soojenemine. Teump teab seda ja saatis kogu selle seltskonnakese pikal. Lugege seda. Kes vähegi aru saab asjadest, saab ka aru, et midagi head selline kokkulepe pole.
inimkonnale 10. juuni 2017 01:29
Psalmid (Laulud) 2:10 Niisiis, teie, kuningad,
saage mõistlikuks!
Teie, ilmamaa kohtumõistjad,
laske endid noomida!
11 Teenige Issandat kartusega
ja ilutsege värisemisega!
12 Andke suud Pojale,
et ta ei vihastaks
ja teie ei hukkuks oma teel;
sest tema viha süttib pea!
Õndsad on kõik,
kes tema juures pelgupaika otsivad.
http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1000:pkk&Itemid=6
http://www.tv7.ee/vod/player/30459/
https://www.google.ee/search?q=surilina&sa=N&biw=1093&bih=499&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=MF9JVJCJ...
http://www.tv7.ee/vod/player/51313/ Kristlus ja Islami erinevusi!
http://www.ajamargid.com/666-margi-tehnoloogia-ulevaade-ja-tutvustus
http://objektiiv.ee/kivistunud-zoja-uhest-meieaegsest-imejuhtumist-ja-selle-oppetunnist/
http://www.amightywind.com/hell/aboutsounds.htm

SISUTURUNDUS