Maailm

Kodutu 25aastane sakslane ööbib rongides (9)

Toimetas Aadu Hiietamm, 10. juuni 2017, 04:00
25aastane sakslane ööbib rongides.Foto: Aadu Hiietamm
Eric Hoffmann (25) loobus mullu suvel stressi tõttu kõrgepalgalisest töökohast Saarimaa liidumaal ning valis südamelähedase töö videomängudetoimetuses Münchenis, vahendab portaal tz.

Paraku on ta netokuupalk uuel töökohal vaid 1200 eurot ja sellest ei piisa Münchenis korteri üürimiseks. Seetõttu ööbib noormees sõitvates rongides. Ta ostis endale BahnCard 100, mis maksab 658 eurot kuus.

25aastane sakslane ööbib rongides.Foto: Aadu Hiietamm

Selle raha eest saab ta võtta igal ajal mis tahes rongi ning reisida Saksamaal esimese klassi vagunis. Näiteks sõidab ta õhtuti Münchenist ICE rongiga üle Frankfurdi Hamburgi ning jõuab sealt järgmise päeva hommikul taas Münchenisse, et minna tööle.

Iga kahe nädala tagant käib Eric Hoffmann Saarbrückenis isal külas, seal peseb ta oma riided ning magab ka vahelduseks normaalses voodis. Oma elukohaks märgib Eric isa aadressi, sest ilma kindla elukohata ei saa ta BahnCard 100 osta.

Sellel kaardil on peale piiramatu sõidu esimeses klassis veel teinegi eelis: tasuta söök suuremate raudteejaamade sohvabaarides.

"Ma ei uskunud, et niisugune pendeldamine rongides jääb sedavõrd kauaks kestma," ütles ta portaalile tz. Eric lisas, et haruldane tema praegune eluviis siiski ei ole.

Ta tutvus mehega, kes ööbib rongides juba 15 aastat. BahnCard 100 ostmiseks kogub see mees iga päev 30 euro eest panditaarat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee